На Одещині з’явиться цілих сім сміттєпереробних заводів

В Одеській області збудують сім сміттєпереробних заводів за новітніми технологіями. Відповідний меморандум підписали сьогодні, 15  листопада, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, голова Одеської військової адміністрації Олег Кіпер, а також голови громад, у яких планується будівництво.

«Щороку в нашому регіоні утворюється близько мільйона побутових відходів, які заважають місцевим жителям та негативно впливають на загальний стан екології. Наразі визначено сім місць розміщення підприємств: Авангард, Южне, Знам’янка, Арциз, Подільськ, Саф’яни, Молога. Загальна потужність семи модулів складатиме 110 тис. тонн на рік», – розповів начальник ОВА.

За його словами, ділянки визначені з урахуванням оптимального логістичного підходу в радіусі не більше 70 км.

Очікується, що нові модулі для перероблення відходів з часом дозволять Одещині відмовитися від звичного складування сміття на звалищах.

До проєктування та будівництва будуть залучені іноземні донори. Загальна вартість семи підприємств близько 250 млн євро. На кожному модулі, в залежності від його потужності, буде утворено від 50 до 150 нових робочих місць.

За умов злагодженої роботи та достатнього фінансування, таку інфраструктуру Одещина зможе отримати вже за півтора роки.

Джерело: Укрнет

Фото ілюстративне

Залиште свій коментар