На Одещині СБУ запобігла відчуженню державних земель сільгосп призначення на майже 200 мільйонів гривень

Служба безпеки України запобігла відчуженню особливо цінного загальнонаціонального ресурсу – земель сільськогосподарського призначення Національної академії аграрних наук на території Одеської області.

Правоохоронці встановили, що неналежне виконання службових обов’язків посадовцями одного із держпідприємств Академії створило передумови до втрати державою високоцінних земель. Ситуація виникла через непоодинокі факти відсутності у державних підприємств системи НААНУ відповідної документації на земельні ділянки. Це створило передумови до спроб окремих громадян заволодіти майже 6 тисячами гектарів земель держпідприємства, всупереч вимог законодавства.

За оцінкою Держгеокадастру вартість ділянки становить понад 196 мільйонів гривень, а ринкова вартість у кілька разів більша.

Служба безпеки України попередила керівництво Академії про наявні корупційні ризики та необхідність невідкладного оформлення актів з права державноі власності на вказані землі, як того вимагає законодавство України.

Крім того Служба здійснила оперативний супровід процедури розроблення та виготовлення технічної документації із землеустрою, внесення відомостей про земельну ділянку до автоматизованої системи державного земельного кадастру та записів до Поземельної книги.

Завдяки вжитим спецслужбою заходам землі оформлено у власність держави, чим попереджено протиправні наміри зловмисників щодо заволодіння нею.

Служба безпеки України в Одеській області

Залиште свій коментар