На Одещині й надалі збережеться надзвичайна пожежна небезпека (5 класу)

За минулу добу роздільнянські рятувальники ліквідували три пожежі – сухої рослинності на загальній площі понад 3,5 Га 

За даними Українського Гідрометцентру, на території Одеської області і надалі збережеться надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Але, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які щодня безжалісно спалюють суху траву та стерню на полях, завдаваючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

Протягом, 19 серпня 2019 року рятувальники державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна здійснили на території району три виїзди на ліквідацію пожеж сухої рослинності.

На території Роздільнянського району виникло три пожежі сухої трави, чагарників та очерету на загальній площі понад 3,5 Га. Дві пожежі сухостою виникло на території – Кам’янської (3,5 Га) та одна на території Яковлівської (130 м²) сільських рад.

Так, 19 серпня 2019 року о 13:02 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у с. Широке поблизу залізничної колії на 1433-му кілометрі горить суха трава. Територія належить Яковлівській сільській раді.

На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки.

За менше ніж дві години роздільнянські пожежні ліквідували пожежу. Горіли старі шпали та суха трава на відкритій території на загальній площі 130 м².

Загиблих та постраждалих – немає. Причина пожежі – встановлюється.

І цього ж дня, о 14:14 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що за межами с. Матишівка палає суха трава. Територія належить Кам’янській сільській раді.

На місце виклику було направлено два пожежно-рятувальних відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 6 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки. Дві з половиною години знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати загорання сухої трави та стерні на полі на загальній площі 3 Га.

Загиблих та постраждалих – немає. Ймовірна причина пожежі – необережне поводженння з вогнем невстановленою особою.

19 серпня 2019 року о 20:23 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що що за межами с. Матишівка знову палає суха трава. Територія належить Кам’янській сільській раді.

На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки.

За годину роздільнянські пожежні ліквідували пожежу сухої трави на відкритій території на площі 0,5 Га.

Ймовірна причина пожежі – необережне поводженння з вогнем невстановленою особою.

Загиблих та постраждалих в обох пожежах – немає.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар