Мітинг з нагоди 210-ї річниці з Дня народження Великого Кобзаря

У суботу, 9 березня, у Роздільній відбувся мітинг, присвячений 210-й річниці з Дня народження українського генія Тараса Шевченка.


Захід розпочався з покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзареві під звучання його відомого твору «Реве та стогне Дніпр широкий». До учасників заходу звернулися керівники району та міста, зазначивши, що важливість особистості Тараса Шевченка для України неможливо переоцінити. Ми вклоняємося перед образом видатного українця, який своїм життям, своєю наскрізною українською вдачею, своїм безсмертним словом – є прикладом невтомного борця за волю, правду, мир та єднання.

Пройшло 210 років від народження, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Тарас Шевченко був і є символом опору російській експансії. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!».
Від учнів Роздільнянських міських ліцеїв цього дня лунали поетичні присвячення та посвяти Шевченкові, поетичні вшанування та віршовані зізнання представників учнівської когорти Великому Кобзареві, що якнайкраще відображають сьогодення України та українців.


Деякі факти з життя Тараса Шевченка:
– він прожив всього 47 років, з них 34 у неволі, а встиг зробити більше, ніж можна за два життя;
– його малюють на портретах старим дідом у страшній шапці, а це був чи не найбільший стиляга того часу;
– його викупили з кріпацтва за суму, яка рівна $40 тисячам сьогодні;
– його до смерті боявся російський імператор через пророчі рядки і малюнки.
«І на оновлений землі врага не буде супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі».

Залиште свій коментар