Мить пам’яті, Лиманське

28 жовтня у центрі Лиманського біля пам’ятника загиблим воїнам зібрались учні місцевих шкіл, студенти аграрного ліцею, представники адмінапарату селищної ради, ветерани війни, працівники амбулаторії, Будинку культури № 1 та бібліотекар.

Після відкриття мітингу «Мить пам’яті» бібліотекар Н.В. Маковійчук надала слово заступнику голови селищної ради С.М. Кукурузі, який привітав ветеранів зі святом, висловив слова гордості за земляків-визволителів і побажав здоров’я та довголіття. Далі виступали голова ради ветеранів А.І. Синельников та ветеран війни, Почесний житель Одещини М.С. Шуляк.

– Ми – ветерани війни, нас залишилось мало. Ви – наші діти, діти наших дітей, правнуки. Бережіть нашу історію, пам’ятайте та занотовуйте наші спогади, розповіді. Те, що ми пережили – це випробування смертю, дружбою, життям. Але ніщо нас не зламало і не змінило. В душі ми такі ж щирі, чуйні, людяні. Беріть з нас приклад. Будьте достойні нашої пам’яті та пам’яті загиблих, – зазначив у своїй палкій промові Михайло Спиридонович.

Впродовж заходу діти декламували вірші про війну та мир. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів та вінків до пам’ятника. Кульмінацією стало вручення ветеранам студентами ліцею запашного короваю, які спекли його з любов’ю та вдячністю за мир, у пам’ять про тих, хто віддав своє життя за нащадків. Історію не писали, її творили, і, слава Богу, що вони – живі приклади – досі серед нас.

Історію нашого селища можна подивитись в архівних документах та фото у бібліотеці БК № 1, музеї аграрного ліцею, шкільних куточках ЗОШ № 1 та № 2, прізвища загиблих – у Книзі пам’яті, яка знаходиться у селищній раді. А у стінах бібліотеки БК № 1 можна скористатися Інтернетом та через пошукові сайти знайти своїй побратимів, дідів, прадідів.

Громада смт Лиманське.

Залиште свій коментар