Людина на своєму місці

В умовах реформування галузі охорони здоров’я велике значення приділяється підвищенню якості та ефективності медичної допомоги, яка значною мірою залежить від ресурсного забезпечення. Але, на жаль, більшість закладів охорони здоров’я як Роздільнянського району, так і в цілому по Україні не мають необхідного матеріально­технічного забезпечення для надання медичної допомоги, відповідно до нових стандартів.

Завдяки спільним зусиллям керівництва району та адміністрації медичного закладу, Роздільнянська ЦРЛ стала центром госпітального округу № 4. Відтепер вона повинна відповідати вимогам багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня; надавати медичні послуги, згідно з Переліком медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та мати медичне обладнання, відповідно до табелів оснащення, які затверджуються МОЗ. За останній рік з районного бюджету на придбання медичного обладнання було виділено близько 3 млн грн, але для належного забезпечення медичним обладнанням цих коштів вкрай недостатньо. Перш за все необхідна заміна застарілого діагностичного та реанімаційного обладнання.

Також з боку депутатського корпусу районної ради до вищих органів влади було надіслано звернення з проханням посприяти у виділенні коштів загальною сумою близько 10 млн грн для оснащення закладів охорони здоров’я Роздільнянського району необхідним медичним обладнанням, зокрема відкритої реанімаційної системи для новонароджених, наркозодихального апарату, магнітно­резонансного томографу та палатного рентгенапарату тощо.

Крім того, рішенням районної ради було створено тимчасову контрольну комісію з виконання бюджетних рішень райради в частині використання бюджетних коштів, виділених на фінансування Роздільнянської центральної районної лікарні за 2011­2019 роки та затверджено її персональний склад. Головою комісії було обрано Ігоря П’янченка, а до складу увійшли: Світлана Величко, Олег Гузовський, Микола Іванов, Володимир Кайсин, Геннадій Келлер, Андрій Коваленко, Лариса Коваленко, Андрій Осадець, Сергій Приходько, Лариса Торбинська. Пропонуємо вашій увазі перші враження активних депутатів, які вони отримали під час роботи у комісії та відвідувань медичного закладу.

­ Нічого неможливого в житті не буває. Головне – мати безмежне бажання та гідно виконувати свою роботу. Гідно – це означає мати чітку життєву позицію з визначеною метою та працювати з відкритим серцем та душею. Незважаючи на особистий час, впевнено крокувати вперед задля покращення надання медичних послуг. Безперечно, успіх будь­якого підприємства багато в чому залежить від професійності його керівника. Три роки – це багато чи мало? Для кого як… Дмитро Кущенко дуже скромна, та, безумовно, вихована людина. У 2016 році він взяв на себе величезну відповідальність – керівництво Роздільнянською ЦРЛ, виконуючи обов’язки головного лікаря.

За ці три роки роботи Дмитра Сергійовича, практикуючого лікаря­гінеколога, позитивні зміни видно неозброєним оком. Візьмемо, наприклад гінекологічне відділення. Там проведений капітальний ремонт та комп’ютеризація приміщень. Але, найголовніше – його перенесли з п’ятого поверху лікарні на перший, що значно полегшило жінкам, особливо вагітним, отримання відповідної медичної допомоги та консультації. Подбала адміністрація медичного закладу і про вже народжених діточок, відремонтувавши дитяче відділення лікарні, яке забезпечили меблями та іншим устаткуванням, створивши там домашній затишок. Привітною атмосферою та оновленим сучасним виглядом зустрічає усіх, кого спіткала хвороба, приймальне відділення закладу. Вже більше року, як нарешті у лікарні запрацювали вантажні ліфти для транспортування хворих. Силами медичного персоналу проводиться косметичний ремонт приміщень медзакладу. Також оновлено пожежну сигналізацію та приведено до ладу пожежне водоймище.

Скільки років поспіль йдеться про недостатнє кадрове забезпечення лікарні. Завдяки сприянню Дмитра Сергійовича залучаються молоді спеціалісти – інтерни з вищих учбових закладів обласного центру. Для цього їм надається житло.

Але, коли видно результати роботи за такий доволі невеликий проміжок часу, розумієш, що людина на своєму місці. Хочеться вірити, що доля нашої країни знаходиться саме в таких же відповідальних та перспективних руках, як у Дмитра Сергійовича. Пишаємось нашою молоддю. Сильніші разом!

Світлана Величко­-Свірідова,

 Лариса Коваленко,

депутати районної ради

P.S. Відеоматеріал з цього приводу:

Залиште свій коментар