Історії успіху реформованих громад: Китайгородська ОТГ

Нещодавно  ми повідали про досягнення Могилівської ОТГ після створення громади. Наразі, в рамках проведеного прес-туру Дніпропетровщиною, пропонуємо вашій увазі історію успіху Китайгородської та Царичанської ОТГ

Створена: 29 жовтня 2017 року

Кількість рад, що об’єдналися: 2 (5 населених пунктів)

Площа об’єднаної територіальної громади: 96,2 км 2

Чисельність населення громади: 3323

Голова Китайгородської ОТГ: Сергій Миколайович ТУРСЬКИЙ

ОДНИМ із бюджетоутворюючих  підприємств на території громади є місцевий завод сільгоспмашин. Делегація журналістів мала змогу оглянути потужності заводу.

Сьогодні це провідне спеціалізоване підприємство, яке випускає зерноочисні машини, зернометальники, зернонавантажувачі і розкидачі добрив. З початку 2018 року завод веде спільне виробництво з німецькою компанією та реалізує свою продукцію в Україні та за її межами. Як зазначив керівник підприємства Володимир Цвілий, на заводі працює майже 200 робітників. До процесу виробництва залучена найсучасніша техніка та обладнання, зокрема комплекси лазерного різання, верстати з ЧПУ тощо. Все це, в поєднанні з передовими розробками в сфері сільськогосподарського машинобудування, дозволяє забезпечити найвищу якість і надійність виробленої заводом сільгосптехніки, отримано низку патентів на винаходи, промислові зразки і торгові марки. Окрім основного підрозділу в с. Китайгород, завод сільгоспмашин має ще й підрозділ у місті Лубни Полтавської області.

                Однак основний напрямок діяльності керівництва Китайгородської ОТГ – це розвиток туризму. Так історично склалося, що ця місцевість налічує чималу кількість історичних пам’яток, храмів та неповторних краєвидів. Також на її території розташувався кінний двір «Лелеки» – комплекс відпочинку з усіма умовами для гарного дозвілля.


Читайте також: Децентралізація. ДОСВІД РЕФОРМОВАНИХ ГРОМАД – МОГИЛІВСЬКА ГРОМАДА


Тому керівництво ОТГ у минулому році розробило туристичний маршрут по місцевих пам’ятках культури, який за результатами обласного культурологічнотуристичного проєкту «Невідома Дніпропетровщина» увійшов до десятки найкращих турмаршрутів. У подальшому розвиток туризму дасть змогу створити не лише робочі місця, а й приноситиме дохід до місцевого бюджету.

Наталя БУКОВСЬКА

 

 

 

 

 

Залиште свій коментар