І знову про дороги Роздільнянського району

Дороги – вічна проблема і дуже болюча тема для всіх українців. 95 відсотків автошляхів України – у незадовільному стані, не виняток і наш район.

Ми вже неодноразово висвітлювали цю тему на сторінках газети, зокрема, бачення даної проблеми та дії з боку районної влади. Але не менш рушійною силою є громадськість, якій вже страшенно набридли суцільні ями на дорогах.


Читайте також: Занедбані дороги Роздільнянського району, відео

Знову про дороги Роздільнянщини…

Перекриття дороги Роздільна – Лиманське 

Жителям Кучурганської балки важко добиратися в райцентр


Нещодавно на своїй сторінці у Facebook один із громадських активістів, голова Одеського осередку громадської організації “Авто Євро Сила” Володимир Станішевський опублікував пост такого змісту:

«Горе-дороги в Роздільнянському районі – це результат бездіяльності всієї вертикалі влади, особливо тих, хто має до їх ремонту безпосереднє відношення. Керівники цих структур перекидають відповідальність один на одного, заявляють, що до них ніхто не звертався, і про те, що стан цих доріг є аварійним і не проїзним, вони вперше чують.

Ми звернулися до Роздільнянської районної ради, де нам надали копії безлічі звернень, висновків і відповідей від Служби автомобільних доріг. Аналогічні листи після нашого візиту були надіслані і райдержадміністрацією. Виходить, проблема не в тому, що ніхто не звертався. Вся її суть полягає в нехлюйському ставленні до мешканців Роздільнянського району, які не можуть оперативно доїхати в районну лікарню, також немає швидкого реагування поліції, пожежної тощо. Цим керівникам байдуже, що дорога дуже просіла, і через регулярний рух по ній важкого транспорту у людей розходяться по швах стіни будинків.

Але в цих дорогах є і плюси, за які ми хочемо сказати велике спасибі всім тим, хто вперто не хоче їх робити! Плюс у тому, що в нашій місцевості можна знімати фільми на військову тематику без декорацій (приїхавши до нас, ви можете зануритися у воєнний час після обстрілу важкої артилерії); по наших дорогах ніхто швидше, ніж 5 км на годину не їздить, тим самим не порушується швидкісний режим; на дорогах ми можемо розводити рибу, тому що, за дощової погоди, наші дороги більше схожі на озера, біля яких можна проводити вихідні з вудкою.

Я планую зустрітися із представниками Служби автомобільних доріг, які обіцяли розібратися і дати відповіді на всі наші запитання».

Щоб дізнатися, чи вдалася дана зустріч та які її результати, ми поспілкувалися із Володимиром СТАНІШЕВСЬКИМ.

 

– Пане Володимиру, чи вдалося потрапити хоча б до когось із представників САДу та чи отримали Ви відповіді на свої питання?

– Нещодавно я був на прийомі у начальника Служби автомобільних доріг в Одеській області О.М. Вариводи. Відбувся конструктивний діалог. Я отримав відповіді на порушені мною запитання, зокрема, щодо тих доріг, які мене турбують на сьогоднішній день. Як озвучив Олег Миколайович, на дорогу Р-33 (Вінниця –  Турбів – Гайсин – Балта – Велика Михайлівка) є в наявності вся необхідна документація на проведення капітального ремонту і вже у березні-квітні розпочнуться роботи. На ділянці дороги Т-1618 Роздільна – Єреміївка буде робитися ямковий ремонт, а також треба вирішити питання із документацією на друге півріччя для її капітального ремонту в наступному році.

– Отже, керівництво САДу Вас запевнило, що ремонтні дороги розпочнуться у березні-квітні. Які дії проводитимете наразі, аби тримати ситуацію під контролем?

– З 13 лютого, за ініціативи Одеського осередку ГО “Авто Євро Сила”, контролюється робота вагового комплексу на КПП траси Одеса – Київ (27-й кілометр, у районі с. Дачне). Адже ми всі чудово розуміємо, що добитися проведення ремонту доріг – це лише півсправи: якщо по вже відремонтованих дорогах й надалі курсуватимуть перевантажені фури, ями до нас повернуться вже завтра. Як ми і передбачали, на ваговому комплексі діє заздалегідь спланована корупційна схема. Перевантажені фури, сплачуючи певну суму, оминають ваговий комплекс і спокійнісінько їдуть собі далі. Під час нашого контролю ця схема не працює. Тому наші активісти цілодобово чергують на КПП. Підтримали нашу ініціативу й активісти з інших областей. Звичайно, це не до вподоби групі осіб. Деякі перевізники навіть шукали з нами контакт, аби ми були поблажливими саме до цього перевізника. Але це не в наших правилах, і якщо на меті – поламати ці корупційні схеми, то треба йти до кінця і не піддаватися на провокації. Ми проти нескінченного ешелону перевантажених фур і “договорняків”, які процвітають на цьому ваговому комплексі. За три доби Укртрансбезпека склала чималу кількість протоколів. Крім того, аби оминути ваговий комплекс, водії курсують об’їзними шляхами.

– Тобто, виходить, що для того, аби оминути ваговий комплекс, перевантажені фури їдуть через Роздільну, Кучурган та через “два стовпи” до  Одеси, що робить наші дороги ще гіршими?

– Як не прикро це констатувати, але це так. Просто на даний момент ми не бачимо іншого виходу боротьби із перевантаженими фурами. Задля врегулювання цієї ситуації я зустрічався з начальником Укртрансбезпеки в Одеській області В.К. Кумановим, який пообіцяв допомогти вирішити проблему із запуском вагового комплексу на КП “два стовпи” (до речі, після того як В.К. Куманов пообіцяв 19 лютого з нами співпрацювати і нам допомагати, його 20 лютого зняли з посади). Водночас, домовленості залишилися в силі.  Сподіваємось, підключиться і районна влада для врегулювання ситуації. Крім того, є мобільний ваговий комплекс, з яким, за попередньою домовленістю із службою Укртрансбезпеки в Одеській області, будемо виїжджати на ті ділянки дороги, по яких відбувається об’їзд, минаючи стаціонарний ваговий комплекс. Тому, користуючись нагодою, звертаюсь до усіх мешканців нашого району: у разі наявності інформації про те, що перевізники об’їжджають ваговий комплекс, який розташований на трасі Е-95 у ра-йоні села Дачне, фіксуйте дані випадки на фото та відео та надсилайте їх на номер 093-105-47-79. А ми, зі свого боку, готові й надалі контролювати перевізників, які порушують вагові норми.

– Які заходи плануєте вживати у разі, якщо обіцянки не будуть виконані?

– Ми вже неодноразово перекривали дороги в нашому районі по різних напрямках. Впевнений, що люди й надалі налаштовані на жорсткі дії, аби змінити ситуацію. Тому, якщо обіцяні строки не будуть витримані, з усією відповідальністю заявляю, що ГО “Авто Євро Сила” всебічно допомагатиме та підтримуватиме людей.

– Дякую за розмову. Сподіваюсь, що і в подальшому Ви нас будете тримати в курсі подій.

Бесіду вела

Наталя БУКОВСЬКА.

Залиште свій коментар