ГОЛОДОМОР 1932 – 1933. ПАМ’ЯТАЄМО

Кожну четверту суботу листопада Україна відзначає День пам’яті Голодоморів, сумуючи та вшановуючи пам’ять про мільйони загиблих, ні в чому не повинних людей. Найбільш трагічним та болючим для нашої історії є Голодомор 1932 – 1933 років, який називають геноцидом українського народу. Саме про його передумови, наслідки та жертви розповіла учням Роздільнянського НВК №1 директор районного народного історико-краєзнавчого музею В.М. Шняга під час тематичної зустрічі, яка відбулася напередодні. Багато років поважним гостем під час таких заходів був очевидець тих подій, наш  земляк, автор тритомного видання історії рідного краю «Гірка правда» В.Я. Буковський. На жаль, він вже пішов з життя. Та цього річний захід, як наголосила Віра Миколаївна, присвячувався його пам’яті. Також з його книжок зачитувалися відомості щодо Голодомору 1932 – 1933 років на Роздільнянщині. Адже він чорною смертю пройшов українськими селами, містами.

         Учнівська молодь уважно слухала історію тих далеких днів, познайомилася з наглядною ілюстрацією у вигляді фото та відеоматеріалів.

         Також варто зауважити, що в суботу, 24 листопада, традиційно в країні відбудеться акція «Запали свічку», до якої може приєднатися кожен громадянин, запаливши свічку у своїй оселі на знак пам’яті про жертв Голодоморів.

Залиште свій коментар