Фінансову допомогу у три кліки треба? Знову ШАХРАЇ!

Та кому ж не треба, спитаєте ви! І саме на це розраховують шахраї, які вчергове запустили псевдо сайт з допомогою. Його розсилають по різноманітних чатах Viber.

Як неозброєним оком помітити, що тут щось не так?

🤓 При поширенні посилання підтягує логотип Дитячого фонду ООН UNICEF, за посиланням – логотип Ukrainian Care, а в тексті вказують, що гроші надає Ощадбанк і партнери. То хто ж, врешті, той благодійник, який всім роздає гроші? Спойлер – ви, якщо повірите у цю схему і допоможете шахраям вкрасти ваші гроші.

🤓 Ніхто не цікавиться ні вашим ім’ям, ні віком, ні приналежністю до вразливих груп. Звісно, війна так чи інакше торкнулась більшості українців, але не усі потребують фінансової допомоги. Тому більшість виплат, які здійснюють міжнародні чи українські фонди спрямовані на конкретні групи населення у конкретних регіонах. Якась допомога може бути спрямована на переселенців, якась – на людей з інвалідністю, а якась – для багатодітних родин.

То що відбувається, якщо хтось таки погоджується на цю спокусливу пропозицію?

🔹 При заповнені заявки людина вказує достатній набір даних, щоб шахраї могли увійти в електронний кабінет чи оформити платіж на карту. Зверніть увагу, що для різних банків це різний набір даних. Десь вистачає номеру телефона й пін-коду, десь просять одразу ввести CVV-код (наголошуємо, ці дані не варто передавати в жодному разі).

🔹 Так, до прикладу, якщо ви даєте дані з Ощадбанку, треба вказати суму, яка є на рахунку. Ну, щоб, добродії точно знали, яку суму можна вивести.

🔹Далі – нескладний трюк. Нібито менеджер телефонує вам, щоб підтвердити отримання допомоги. А насправді в цей час ви підтверджуєте списання коштів з вашої карти. Ось так й відбувається “фінансова допомога”, щоправда, не вам.

Тут ми могли б нагадати вам прислів’я про безкоштовний сир. Але не будемо, бо ви й так його знаєте. А от ваші друзі про цю схему можуть не знати, не забудьте поділитися 😉

Джерело: НотаЄнота

Залиште свій коментар