Дивовижна Україна. Тур по замках

Культура України багата своєю історичною спадщиною, а також природними чудесами. По всій території країни можна знайти пам’ятники культури України – це і середньовічні замки і культові споруди IX-XIII століть, і місця грандіозних баталій (наприклад, під Полтавою – поле Полтавської битви російської армії під проводом Петра I проти шведського короля Карла XII в 1709 році). У Львівській області знаходиться один з найстаріших замків країни – найстаріший на Західній Україні. Це Олеський замак, який знаходиться на пагорбі біля селища Олесько. Здатні вразити уяву і інші середньовічні шедеври фортифікаційних споруд: Ужгородський замок, замок Кам’янець-Подільського, перлина епохи ренесансу – замок у селі Підгірці, Луцький замок зображений на купюрі 200 гривень, Меджибізький замок у свій час був однією з улюблених споруд славетного гетьмана Богдана Хмельницького.

Прикладом чудес природи може служити Тернопільська область, де розташована друга за довжиною печера у світі. Найкрасивіші місця України нам подаровані, звичайно ж, матінкою-природою. До її чудес можна віднести заповідник «Асканія-Нова» (Херсонська область), озера Світязь (Волинь) і Синевир (Закарпаття), кримські мармурові печери, Дністровський каньйон (знаходиться відразу в 4 областях країни) та багато інших.

Пропонуємо ознайомитися з самими красивими природними і рукотворними куточками нашої країни.

Тур по замках

За даними істориків, на території України існує понад 5000 замків. Кожен з них по-своєму унікальний і особливий. Деякі з замків і фортець знаходяться в кращому стані, від деяких залишилися лише руїни. Близько 20 живих пам’ятників архітектури Київської Русі знаходяться в Україні. На архітектурних конструкціях позначилася багатонаціональність України. Деякі замки зберігають відбитки культури Австро-Угорщини, Польщі, Литви, Росії, Туреччини.

У західній частині України зберігається найбільша кількість замків. Більшість з них свого часу були “кінозірками”. Їх знімали режисери Радянського Союзу, іноземні режисери, і не дивно, що сучасні українські діячі мистецтва не можуть відмовитися від ідеї відобразити таку красу.

Кам’янець-Подільський замок був споруджений в 11-12 століттях. Основні укріплення фортеці були добудовані в 16-17 століттях. Фортеця є відмінним зразком надійної фортифікації Східної Європи. Фортеця досі приймає відвідувачів.

Замок Любарта в Луцьку називають Луцьким замком. На території замку знаходяться музеї. Замок добре зберігся, його історія почалася з 14 століття.

Залиште свій коментар