“Дебютній весні-2019” – бути!

Найдовгоочікуванішим моментом для юних талантів Роздільнянщини є проведення конкурсу дитячої художньої самодіяльності «Дебютна весна». Цей конкурс був започаткований ще у 2016 році за ініціативи його головного натхненника та спонсора ­ депутата Одеської обласної ради Владислава Фініка та став для місцевої молоді традиційним.

Метою творчого заходу є виявлення та підтримка талановитих, яскравих виконавців, розкриття та подальший розвиток творчого потенціалу дітей, зміцнення дружніх зв’язків між ними. Учнівська молодь змагається у таких номінаціях: вокал, хореографія, художнє слово, оригінальний жанр.

Спочатку цей конкурс проводився лише у тих населених пунктах, від яких обирався Владислав Фінік. Але, враховуючи те, що дебют «Дебютної весни» видався напрочуд вдалим, вже наступного року він став масштабнішим та охопив увесь Роздільнянський район. Це стало можливим завдяки підтримці колеги Владислава Васильовича, теж депутата обласної ради ­ Віталія Саутьонкова. Щоб дізнатися, чи проводитиметься творчий захід у 2019 році, кореспондент редакції зустрівся з його засновником Владиславом ФІНІКОМ.

-Владиславе Васильовичу, надворі вже квітень, й цього року вся талановита учнівська молодь Роздільнянщини в очікуванні оголошення початку проведення конкурсу “Дебютна весна”. Чи проводитиметься конкурс цього року?

-Я радий, що втілена в життя ще у 2016 році ідея проведення конкурсу дитячої художньої самодіяльності знайшла не лише зацікавленість серед талантів Роздільнянщини, а й своє логічне продовження. Про це свідчить розширення кордонів його проведення та збільшення з кожним роком кількості учасників. Приємно відмітити, що й мій колега Віталій Саутьонков розгледів у ньому великий потенціал та платформу для місцевих школярів показати свої навички та відчути справжню конкуренцію. Цей конкурс був заснований як аматор­ський, та щороку проводиться на дуже високому професійному рівні. Без перебільшення можу сказати, що далеко не кожний обласний культурний захід може похвалитися таким рівнем.
У проведенні конкурсу задіяно декілька десятків людей, висококласна апаратура та обладнання. Все зроблено для того, щоб кожна дитина відчула себе справжнім артистом. Ствердно заявляю, “Дебютній весні”­2019 бути! Цього року конкурс плануємо проводити в один тур. Згідно з регламентом, кожний бажаючий повинен направити до конкурсної комісії відеоролік із концертним номером. Після цього поважним журі буде відібрано найкращі номери у різних номінаціях, які й будуть включені до фінального концерту.

-Що стало причиною проведення конкурсу без відбіркових концертів по населених пунктах району?

­ Ми, разом із Віталієм Миколайовичем, не менш хвилюємось і щоразу з нетерпінням очікуємо початку «Дебютної весни». Основною причиною проведення конкурсу без кущових відбіркових турів є проведення виборів Президента України. Хочу наголосити, що цей конкурс є абсолютно аполітичним і спрямований на пошук нових талантів серед учнівської молоді нашого краю. Тому, з метою недопущення виникнення будь­яких асоціацій з виборчим процесом та причетності до різних політичних сил, було прийнято рішення проводити конкурс після проведення виборів Президента України, у травні.

­ Щороку концерти відбіркових турів та фінал відбувалися на базі різних Будинків культури району. Де плануєте проводити фінальний концерт “Дебютної весни” ­ 2019?

­ З місцем проведення фіналу конкурсу ми поки ще визначаємося. Рішення не прийнято. Будемо враховувати зручність для конкурсантів, членів журі, щодо доставки професійного обладнання та апаратури тощо.

-Хто входитиме до складу журі конкурсу, чи плануються зміни?

­ В цілому склад журі залишиться незмінним. Але відкрию маленьку таємницю, ми хочемо його дещо розширити, і тому зараз ведуться переговори з низкою відомих у країні артистів.

­ Щороку володарі гран­прі, окрім дипломів, цінних призів та подарунків, стають учасниками арт­вікендів, відвідують розважальні заклади м. Одеса. На фінальний концерт запрошуються відомі співаки та артисти України.
В минулому році переможці конкурсу мали можливість зануритися в атмосферу справжньої “Гавайської вечірки” на березі Чорного моря. Чим плануєте дивувати учасників “Дебютної весни” цього року?

­ Щодо сюрпризів конкурсу, які ми приготували для учасників, традиційно, до останнього будемо тримати інтригу. Але це також буде не менш феєрично і пам’ятно для дітей.

­ Дякую за бесіду. Бажаю успіхів та гарних вражень організаторам та учасникам «Дебютної весни»!

 

Наш кор.

 

Залиште свій коментар