Чи буде в новорічну ніч на Одещині комендантська година: відповідь Олега Кіпера

У жодній області України ще не оголошували про тимчасове припинення комендантської години в честь свят. В Одеській області продовжує діяти комендантська година з 00:00 до 05:00.

Голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер оголосив, що в новорічну ніч ця міра залишиться чинною через загрозу провокацій. Про це начальник Одеської ОВА повідомив на підсумковій пресс конференції. 

Олег Кіпер підкреслив, що будь-які публічні заходи в регіоні не заплановані. Він закликав громадян планувати святкування, враховуючи обмеження роботи громадського транспорту та графік комендантської години. Тим часом правоохоронці в новорічну ніч працюватимуть в посиленому режимі. У разі виявлення осіб під час комендантської години на вилиці буде здійснюватись перевірка документів, а також на порушників чекає відповідальність.

Додатково, на Одещині діють обмеження, такі як:

  • Заборона використання символіки, що відноситься до націонал-соціалістичних і тоталітарних режимів, а також ношення холодної зброї без спеціального дозволу.
  • Обмеження продажу алкогольних напоїв після 22:00. 
  • Заборона на продаж чи використання піротехніки, включаючи феєрверки та петарди.

Нагадаємо, з наближенням новорічних та різдвяних свят мешканцям Одещини нагадують, що використання та продаж піротехнічних засобів залишається строго забороненим, незалежно від їх класу. Ця заборона є чинною під час воєнного стану або до видання окремого розпорядження. Незаконний обіг та використання піротехніки тягне за собою відповідальність за статтями 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме 195-6, 159, 160, 164, 173 КУпАП та 296 ККУ. Санкції можуть включати штраф та можливу конфіскацію піротехнічних засобів. Крім того, Кримінальний кодекс передбачає від штрафу до позбавлення волі.

Джерело: Одеська ОВА

Залиште свій коментар