Через необережне поводження з вогнем

Протягом 24 серпня на території Роздільнянського районі палала суха трава на загальній площі 6 га. Дві пожежі було зафіксовано на території Яковлівської сільської ради та одну – на території Роздільнянської міської ради.

Так, 24 серпня о 12.17 на пункт зв’язку ДПРЧ № 32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Дружба на відкритій території горить суха трава. Територія належить Яковлівській сільській раді. 50 хвилин знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідувати загорання сухої трави на площі 2,5 га.

І цього ж дня, о 16.06 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло аналогічне повідомлення про те, що за межами за межами с. Дружба на відкритій території знову горить суха трава. За годину роздільнянські пожежні ліквідували загорання сухої трави на площі 3 Га.

24 серпня о 18.59 на пункт зв’язку ДПРЧ № 32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами районного центру на відкритій території горить суха трава. 40 хвилин знадобилося пожежним, щоб ліквідувати загорання сухої трави на площі 0,5 га.

Загалом, у серпні 2018 року на території Роздільнянського району сталося 18 пожеж сухої трави, чагарників, очерету та стерні на полях.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області вкотре закликають громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники; не розводьте багаття у місцях відпочинку, у лісах, лісосмугах, поблизу полів, на схилах ставків, річок, у парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності, згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України, та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші важкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером 101! Бережіть своє життя та оточуючих!

Сергій ШМОРГАЛ,

провідний спеціаліст Роздільнянського міськрайонного відділу

ГУ ДСНС України в Одеській області.

Залиште свій коментар