Це повинен знати кожен

Весна… Пробуджується, проростає, тягнеться до сонечка вся рослинність, розцвітають перші квіти, цвітом покрились дерева абрикоси, ось-ось розцвітуть і вишні. Але разом з цією ранньою красою проростають і шкідливі рослини, пробуджаються шкідливі метелики тощо.

Нещодавно в приміщенні Степанівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, пройшла змістовна цікава бесіда учнів, педагогів з провідним спеціалістом відділу фітосанітарних заходів Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області В.П. Бойко. Учні і дорослі дізналися багато цікавого про повитицю польову, про американського білого метелика, особливу увагу було звернено на шкідливість амброзії полинолистої та методи боротьби з нею. Спеціаліст звернув увагу на те, що шкодочинність амброзії в районах масового поширення винятково велика. Вона складається зі зниження врожайності на городах та сільськогосподарських угіддях, а ще негативно впливає на здоров’я людей.

Добре відомо, що пилок амброзії викликає у людей захворювання – амброзійний поліноз. У період цвітіння від цього захворювання страждає велика кількість населення, а особливо малі діти. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очі, з’являється нежить і сльозотеча, розвивається астма.

Володимир Павлович звернув увагу і на заходи боротьби з амброзією, підкреслив, що боротьба з нею є одним з важливих першочерговим завданням усіх присутніх людей і землекористувачів.

Колектив дітей, педагогічних працівників вдячні В.П. Бойку за змістовну, пізнавальну розповідь. Всі зробили висновок, що за красу нашої землі, рідного краю, врожайність несе відповідальність кожен з нас, який живе на цій рідній для нас землі.

Людмила Будніченко,

директор Степанівського МНВК.

Залиште свій коментар