Борщове дерево, м’ясна хата і розваги – чим райони дивували на ярмарку «Скарби Одещини»

До Дня народження Одеської області

  Борщове дерево, м’ясна хата і розваги – чим райони дивували на ярмарку «Скарби Одещини»

Запальними танцями, частуваннями та співами Одеська область відзначила 87-му  річницю від дня свого заснування. Свято пройшло у форматі ярмарку «Скарби Одещини», який започаткував очільник регіону Максим Степанов. І 14 тисяч гостей, які у суботу прийшли на площу, оцінили скарби по-справжньому. Завітав на ярмарок до земляків і Президент Петро Порошенко.

Ярмарок був, як-то кажуть, щоб себе показати і на сусідів подивитися. А головне – показати туристам, куди вирушати на відпочинок. Кожен із 26 районів підготували свою програму: смачні страви, звичаї, виступи творчих колективів. Увесь день вони наповнювали драйвом атмосферу довкола своїх павільйонів.

«Я радий, що святкування Дня області стало справжньою традицією. Цей ярмарок ми назвали «Скарби Одещини», бо нам дійсно є, чим пишатися. І найбільший наш скарб — це люди. Саме вони роблять нашу область унікальною!» — зазначив голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

Перед офіційним відкриттям ярмарку він пройшов усі павільйони і привітався з учасниками. «Неймовірна атмосфера! І в цьому також фішка нашої області – ми вміємо і працювати, і добре відпочивати!» – зазначив голова ОДА.

І справді, кожен район має свою родзинку, яку вміло презентував.

Наприклад, Лиманський район зробив свій павільйон у морському стилі, адже територіально розташований біля моря та чотирьох лиманів. Тут «фішкою» став корабель, з палуби якого гостей пригощали рибними стравами.

У такій же тематиці гостинно зустрічали відвідувачів і господарі подвір’я Великомихайлівського району. Тут можна було скуштувати раків, а біля павільйону «виросло» справжнє борщове дерево.

Родзинкою Любашівського району стали домашні копченості, плацинди, домашній хліб і вареники. На виноробство зробили ставку в Ізмаїльському районі. Яскраві етнічні костюми презентував Тарутинський район, Савранський – віники, а Балтський – справжній м’ясний будиночок.

Усе це розмаїття оцінив Президент України. Перед засіданням Ради регіонального розвитку Одеської області він заїхав на ярмарок, щоб привітати земляків. Адже народився П.О. Порошенко на Болградщині. Тож, поки він пройшов уздовж павільйонів, творчі колективи з Бессарабії таки захопили його в танок.

«Не міг не привітати особисто рідну Одещину з днем народження. Приємно, що багатонаціональна Одеська область саме так святкує – українськими, молдовськими, болгарськими і одеськими піснями. Одеса – це є туристична столиця України, це морська столиця, це столиця світового гумору, і це є культурна столиця… Одеса має стати лідером східноєвропейської туристичної галузі», – побажав області Петро Порошенко.

Щоб це здійснити, він пообіцяв розвиток доріг і збільшення доходів людей.

Окрім креативу районів, гостей ярмарку дивували на всіх локаціях. Народні умільці вчили своїм ремеслам і продавали товари handmade, ресторатори готували власне меню, діти розважалися на повну з аніматорами в ігрових зонах і контактному зоопарку.

Прес-служба Одеської ОДА.

Чим дивував на ярмарку Роздільнянський район читайте у друкованій версії газети “Вперед” 7 березня.

Залиште свій коментар