Бібліоялинка – 2023

Від Різдва до Маланки, через Перемогу до Миру

У ПАВЛІВСЬКІЙ бібліотечній світлиці літературно-поетичного клубу «Літературні обрії» відбувся фольклорний музично-поетичний вечір «Бібліоялинка – 2023. Від Різдва до Маланки, через Перемогу до Миру», присвячені народним українським традиціям і звичаям, святу Маланки, Старому Новому року, Миру в Україні.
В бібліотеці був змістовно оформлений новорічний Різдвяний Вертеп, відкрита книжкова виставка та виставка народного мистецтва картин – вишиванок самобутнього майстра художньої вишивки О.О. Гужева. Йому щойно виповнилося 65 років. Від щирого серця вітаємо ювіляра! Ми всі були в захваті від картин
іконопису – святих образів. Олексія Олексійовича знаємо давно, як творчу, талановиту, діяльну людину, з
хистом художнього мистецького мислення. Знаємо, як правомірного справедливого депутата, з життєвою
мудрістю: робити і жити для блага людей, як мецената, який дарує свої картини – шедеври (лики святих) храмам. Велике Вам спасибі за рукотворне мистецтво, що вражає духовністю, святістю, красою, майстерністю, дає позитивну енергію і радість.
Скільки радості в картинах,
Світла ясного, тепла,
Наш Ісус і Діва мила
З нами поряд – це дива!
В образах на ликах ясних
Мудрість, Сяйво доброти,
Наче кажуть: «Буде добре,
Бо душа у Вас в красі».
Діти гуртка художньої самодіяльності, під керівництвом директорки Степанівського клубу Світлани Задираки, від усієї душі привітали присутніх народними колядками, віршами. У кожному виступі членів клубу, разом із дружнім настроєм від зустрічі, наче світлими і чорними нитками, звучали думи, в яких була тривога, сум, переживання, співчуття, біль за війну на нашій рідній Україні, віра і надія в світлу Перемогу.
Зима прийшла військовим кроком,
В тривозі молимось за Мир!
Хай в серці Боже тихе слово
Несе любов і сяйво всім!
Щоб були всі живі, здорові,
Зустрінуть матері синів,
Не буде плачу, горя в долі,
А буде Правди вірний світ.
Благаємо: війни не треба,
Хай буде Мир у душах всіх!
Всі почуття і поривання
За Перемогу світлих сил!
Хай в злагоді в сімейнім колі
Благословенний лине спів,
Вітаючи добро і щастя,
Бажаний благодатний Мир!
Від імені активу клубу сердечно привітала присутніх директорка Степанівського МНВК Л.П. Будніченко і побажала, щоб ніколи не повторювався такий сумний святий вечір, як цього року, сповнений переживаннями за рідних і близьких, за тих, хто виборює мир в Україні. Наша поважна і всіма улюблена активна жінка, волонтерка, старожил нашого села О.С. Середницька прочитала хвилюючий сучасний вірш «Лист Матері».
Місцева поетеса з великим серцем співчуття і любові продекламувала свої вірші, присвячені нашій славній
Україні у бажанні, щоб найшвидше настав мир. Ми усі, як і кожна мати і бабуся, хочемо бачити перемогу, щоб повернулися чоловіки, сини до своїх родин живі і здорові. В минулому учасники Степанівського хору К. Чемерега, М. Сікуцька, В. Мусієнко, В. Олійник, М. Куничак, Р. Вінничук, Л. Будніченко від щирого серця виконали пісню на слова В. Симоненка «Виростеш ти, сину» з вдумливими словами: «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину!».
Продовжуючи фольклорні традиції, талановитий юний чтець Олександр Кравченко присвятив свій виступ з гуморесками П. Глазового усім присутнім, бажаючи здоров’я на многії літа.
Наш літературно-поетичний клуб вітає усіх з новорічними та різдвяними святами і бажає найшвидшої
повної Перемоги і мирного неба над всією Україною. Мріємо, щоб скоріше минула війна, щоб процвітала Україна, щоб був щасливий наш народ! Хай новий рік подарує всім тільки Радість, Мир, Любов!

З великою повагою і новорічними вітаннями – Валентина БОЛЬШАКОВА, бібліотекарка Павлівської бібліотеки Степанівської громади

Залиште свій коментар