Безпека людини – найвища соціальна цінність!

Конституцією України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Проте, проблема захисту людей та їх майна від пожеж у сільських радах Роздільнянського району із року в рік не вирішується.

Час на прибуття пожежно-рятувального відділення до віддалених населених пунктів району перевищує годину. За цей час пожежа наносить непоправних наслідків, які можливо було б уникнути за умови вчасного реагування місцевих пожежних команд. З відсутністю місцевих пожежних команд зменшується загальнонаціональний рівень безпеки населення району й регіону в цілому. Створення місцевих пожежних команд передбачено статтею 62 Кодексу цивільного захисту України, згідно з якою у селах, селищах, де немає пожежно-рятувальних підрозділів, сільські та селищні ради, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, утворюють пожежно-рятувальні підрозділи для забезпечення місцевої пожежної охорони. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

«Районною програмою цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Роздільнянського району на 2018-2021 роки» передбачено створення місцевих пожежних команд у Лиманській селищній раді, Єгорівській, Єреміївській, та  Виноградарській сільських радах.

Роздільнянський МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області неодноразово на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій РДА порушував питання щодо створення та функціонування місцевих пожежних команд, та це питання головами сільських рад не вирішується.

Шановні голови органів місцевого самоврядування! Роздільнянський МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області застерігає, що відсутність місцевих пожежних команд не забезпечує вчасне надання допомоги населенню в гасінні пожеж, що може призвести до масштабних пожеж, загибелі людей та великих матеріальних збитків.

Одночасно нагадуємо, що, згідно з ч. 7 статті 80 Кодексу цивільного захисту України, для гасіння пожежі органи місцевого самоврядування і суб’єкти господарювання на вимогу керівника гасіння пожежі зобов’язані надавати безоплатно в його розпорядження вогнегасні речовини, техніку, пально-мастильні матеріали, обладнання, засоби зв’язку.

Сергій Кузьменко,

начальник Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області.

Залиште свій коментар