Акція «ЧИСТЕ МІСТО» в Роздільній

Весна ­ це пора озеленення та цвітіння. Водночас, разом із різнобарвними квітами та соковитою травою, у парках та лісосмугах з’являються й різнокольорові поліети­ленові пакети та інші види побутових відходів.

З кінця березня поточного року по всіх місцевих радах нашого району було оголошено місячник з благоустрою, який передбачає наведення ладу біля установ, організацій, у парках, на прибудинкових територіях тощо. Долучилися до прибирання й небайдужі мешканці Роздільної, які за цей час провели декілька суботників. Так, минулої суботи, за ініціативи громадської організації “Край”, було розчищено територію від кола до газової заправки. Там були підрізані кущі, зібране сухе гілля та сміття.

Неприємно вразила територія біля однієї занедбаної будівлі, що знаходиться навпроти пожежної частини.

Це майже центр міста, а там непролазні хащі та нескінченна купа сміття. Частина цієї території загальноміська, інша ­ приватна, але через зруйновану огорожу визначити межу було неможливо. Коли активісти почали там наводити лад, одразу віднайшовся охоронець та представник власника будівлі, які декілька разів наголошували на тому, що це приватна територія, і те, що тут відбувається, ­ «не ваша справа». Тобто, міні­звалище на центральній вулиці міста для власників ­ це нормально?! Але, незважаючи ні на що, активісти спільно із комунальною службою міста довели цю справу до логічного завершення. Тепер там чисто, а найближчим часом обіцяють встановити огорожу, аби не перетворити це місце на чергову купу сміття.

У вівторок до прибирання приєднались мешканці того боку міста, які впорядкували територію вздовж вул. Ки­шинівська. Активісти взяли шефство над прибраною територією та зауважили, що вживатимуть заходів до тих, хто її засмічуватиме.

Наш кор.

Р.S. Прибирати ­ це добре, та не менш важливим є збереження чистоти. Охайність парків, скверів, вулиць, провулків нашого міста залежить від кожного з нас. Не виходить із голови один випадок, свідком якого нещодавно стала разом зі своєю дитиною. Так, йдучи неподалік від провулку біля військкомату, побачили таку картину: чоловік поважного віку, але не зовсім респектабельного вигляду, посеред білого дня відкрив свій пакетик, дістав порожню пляшку з­під пива та викинув її на узбіччя.

Після зробленого мною зауваження та прохання підняти пляшку і викинути її в урну (яка, до речі, розташована неподалік) чоловік, соромлячись, прислухався до поради та декілька разів вибачився за свій вчинок. За цією картиною спостерігала дитина, і якщо б не було зроблено зауваження, то у неї могла б скластися хибна думка, що так і треба робити ­ викидати сміття там, де заманеться, і це нормально. А потім до своїх палких вибачень цей чоловік додав: “Ой, у мене теж є внучка, їй шість рочків”. Так виходить, це завтра його внучці жити у купі сміття, якщо кожен так вчинятиме?

На жаль, такі випадки непоодинокі, і для їх остаточного викорінення необхідна кардинальна зміна менталітету наших людей. Кожен повинен перестати думати, що «його хата скраю». Таке враження, що багатьом все одно, що відбувається навколо. Культура поведінки деяких “гомо­сапієнсів” (якщо їх ще так можна назвати) бажає бути кращою. А безкарність ще більше розв’язує їм руки. Як приклад, щоранку на дитячому майданчику біля  залізничного вокзалу ми бачимо купу пляшок, обгорток тощо, які залишають “свідомі” роздільнянці. А те, що знищують прикраси міста, є свідченням, як вони “люблять” Роздільну. Звертаємось до всіх мешканців міста та району ­ озирніться довкола, зробіть своє проживання на цій землі більш охайним. А якщо вже прибирання навколишньої території ­ це вище вашої власної гідності, то хоча б не смітіть!

Члени ГО “Край” вдячні всім, хто взяв участь в акції «ЧИСТЕ МІСТО» та допоміг у наведенні порядку в Роздільній. За дві суботи вдалось прибрати територію від кола до газової заправки, а також дві засмічені ділянки біля пожежної частини. Крім того, акцію підтримали мешканці вул. 40 років Перемоги, працівники ст. Роздільна­Сортувальна та небайдужі люди, які впорядкували територію біля церкви та вздовж вул. Кишинівська. Окрема подяка за допомогу в прибиранні керівникам: ТОВ “Роздільнатранссервіс” – Г.Ю. Іллящуку, ПП “Старт” – М.М. Каражекову, СТОВ “Роздільнянське” – П.Г. Желєзняку та КП “Роздільнянський міський водоканал” – Г.В. Кінашу.

».

Залиште свій коментар