Аби запобігти пожежам у медичних та соціальних закладах

Наприкінці минулого року, 28 грудня, у Косівській центральній районній лікарні (Івано-Франківщина) сталася пожежа, в результаті якої загинуло чотири особи. Поруч із кисневими концентраторами запалили заупокійну свічку, від чого почалося займання, заявили в ДСНС. Співробітник лікарні запалив її після смерті одного з пацієнтів у палаті, де одночасно працювало п’ять кисневих концентраторів. «Від контакту відкритого вогню з перенасиченим киснем повітрям у реанімаційній палаті миттєво зайнялося медичне обладнання, тканина та інші предмети», – повідомили в ДСНС і закликали заборонити використання відкритого вогню в реанімаціях і поблизу кисневого обладнання.

З метою недопущення виникнення пожеж у закладах охорони здоров’я та перевірки щодо дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки, у Роздільнянській міській територіальній громаді було створено комісію, до складу якої увійшли: заступник міського голови Микола Петровський (голова комісії), заступник міського голови Сергій Крилов (заступник голови комісії), начальник відділу соціальної політики Наталія Єлізарова (секретар комісії),генеральний директор КНП  « Роздільнянська багатопрофільна лікарня» Дмитро Кущенко, головний лікар КНП «Центр первинної медикосанітарної допомоги» Костянтин Кирпиченко, представник ГУ РУ ДСНС України в Одеській області Андрій Калита, депутат міської ради Наталія Буковська.

Під час комплексної  перевірки у Роздікомія льнянській й багатопрофільній лікарні та у Центрі ПМСД член и комісії відмітили наявність усієї необхідної документації щодо проведення та дотриманн я протипожежних  заходів, призначених відповідальних осіб за безпечну експлуатацію обладнання, огляну ли приміщення, в яких подається кисень (були лише незначні зауваження, які керівників закладів зобов’язали усунути). Крім того, вже на початку цього року серед працівників закладів охорони здоров’я Роздільнянської МТГ було проведено додаткове навчання щодо дотримання правил пожежної безпеки на робочому місці, у стаціонарних відділеннях та відпрацьовано порядок дій при виникненні небезпечних подій.

Окрім медичних  закладів, члени комісії оглянули відповідність приміщень вимогам пожежної та  техногенної безпеки у Територіальному центрі соціального обслуговування та перевірили наявність необхідної документації.

За результатами проведеного обстеження члени комісії дійшли висновку, що у медичних закладах дотримуються усіх нормативних актів, які стосуються безпечної експлуатації медичного і технічного обладнання, а керівникам медустанов рекомендували провести додаткові навчання та інструктажі з питань охорони праці та пожежної безпеки з персоналом і посилити контроль за обладнанням кисневих систем постачання.

         Наш кор.

Залиште свій коментар