8 Травня у Роздільній перепоховали учасників Другої світової війни

8 Травня, у День пам’яті і примирення, у Роздільній відбулася вагома, символічна подія – перепоховали останки учасників Другої світової війни, які знайшли вже в наш час. Церемонія зібрала чимало жителів та гостей нашого міста, представників влади, депутатів різного рівня, священослужителів… Також вшанувати па’мять визволителів прийшли очевидці тих подій, ветерани та діти війни, яких, на жаль, з кожним роком залишається все менше…

Знайдені останки належать солдатам 161 стрілецького полку 95 стрілецької дивізії, загиблим в період оборони станції Карпове, які ціною свого життя протистояли просуванню гітлерівців до Одеси. На жаль, з останками воїнів не знайшли предмети і особисті розпізнавальні знаки, що дозволили б встановити їх імена і прізвища.

З 12 по 18 серпня 1941 румунські війська безперервно атакували позиції 95-ої молдавської стрілецької дивізії біля станції Карпове задля того, аби прорватися уздовж залізниці до Одеси. Воїни 161 полку 95 молдавської стрілецької дивізії стійко утримували рубежі, відображаючи багаточисельні атаки противника і завдавали йому значної шкоди в живій силі і техніці. Так, в боях за станцію Карпове війська ворога втратили понад 2000 солдатів і офіцерів, близько 30 танків. Для румунської армії втрата такої кількості танків стала катастрофічною.
Серед героїчних захисників міста Одеса особливо відзначився в бою за станцію Карпове молодий лейтенант Яків Бреус, який особистим прикладом потягнув за собою підрозділ 161 полку в контратаку і вибив ворога з зайнятих рубежів. Ворог тоді залишив на полі бою тіла більше 500 солдатів убитими і пораненими. За цей подвиг лейтенант був нагороджений “Золотою зіркою Героя Радянського Союзу”.
Крім того, вічний спокій знайшов і один з солдатів, котрий загинув після звільнення Роздільної групою військ генерала Плієва у 1944 році…

 

Залиште свій коментар