28 травня православні святкують Вознесіння Господнє

Згідно з церковним вченням, у день Вознесіння Господнього Ісус Христос зійшов на небо, оскільки Його земне служіння закінчилося, – повідомляє “УНІАН”.
Вознесіння Господнє православні українці відзначають у четвер, 28 травня. Цього дня Ісус Христос переміг смерть і почав нове життя у славі Бога. У Євангелії стверджується, що Ісус «піднявся і зник у хмарі» неподалік від Віфанії на горі Оливній. Після цього син Божий почав являтися своїм учням.
Свято Вознесіння Господнього християни відзначають, щоб вшанувати Ісуса уже як того, хто подолав смерть і «підготував місце» у раю для всіх безгрішних. Вознесіння Господнє – свято, що переконує Церкву в розумінні Богом становища людей, тому християни можуть сміливо приходити до Нього зі своїми молитвами.

Духівництво дає поради, як святкувати Вознесіння Господнє. Найкраще – присвятити цей час тихій молитві і згадці про жертву Христа заради людей. У цей день українці традиційно відвідували церкву, ставили свічки за померлих родичів і просили пробачення за завдану кривду сусідам і рідним.
Увечері сім’ї сідали за скромну вечерю без надлишку жирної та калорійної їжі, аби таким чином віддати шану Спасителю. Одну тарілку залишали пустою. За повір’ями, у ніч на п’ятницю духи родичів спускалися на землю грішників і пригощалися їхніми наїдками. Втім, в цей день також важливо остерігатися злих тіней. Колись наші предки задля цього навіть вигадували різні пастки із солі й часнику. Пізніше церква це робити заборонила, оскільки визнала його язичницькі коріння.

Вознесіння Господнє 2020: прикмети

Якщо у день Вознесіння Христового співатимуть пташки, наступний тиждень буде теплим, без неспокійного вітру.

У цей день не треба займатися важкою працею. За народними повір’ями, порушників цієї заборони чекатимуть невдовзі лиха типу стихій і неврожаю. Гарна погода на Вознесіння – дощове літо, погана погода – до спеки.

Джерело “УНІАН”

Залиште свій коментар