Не допустити АЧС на територію району

Нещодавно відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісія при РДА, за участю в.о. голови Роздільнянської РДА, голови ДНПК при РДА Д.О. Цибенка та членів ДНПК. Також були запрошені міський, селищний та сільські голови, голова УТМР «ХХІ століття», керівництво ДСНС України Роздільнянського району, 5-го ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області та Роздільнянського відділу поліції ГУНП в Одеській області, керівники свиногосподарств.

На порядку денному стояло питання щодо загострення епізоотичної ситуації  з африканської чуми свиней (далі АЧС) на території Одеської області, зокрема у с. Шляхове Балтського району, смт Саврань, с. Осички Савранського району та с. Баранове Іванівського району.

Про епізоотичну ситуацію, яка склалася в області з даного захворювання та про вжиття додаткових заходів по недопущенню занесенню АЧС на територію району доповів в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Роздільнянському районі О.М. Гнисюк. Начальник Роздільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини довела до присутніх інформацію про забезпеченість установ райдержлікарні ветмедицини всіма необхідними засобами захисту.

Враховуючи вищевикладене, комісія вирішила: забезпечити дієвий контроль за обігом, у т.ч. переміщенням живих свиней та продукції з них на території району, місцями торгівлі (у т.ч. стихійної). Вжити заходів щодо недопущення здійснення торгівлі у невстановлених місцях; продовжити здійснювати постійний моніторинг за фізіологічним станом тварин (свині) на підконтрольних територіях та терміново інформувати управління Держпродспоживслужби в районі про всі випадки виявлення загиблих, ослаблених або таких, стосовно яких існує підозра на захворювання; керівникам (власникам) свиногосподарств (ферм) усіх форм власності забезпечити дотримання «закритого» режиму роботи, утримувати в постійно діючому стані на в’їзді/виїзді дезбар’єри, при вході в приміщеннях – дезкилимки, забезпечити обслуговуючий персонал спецодягом, спецвзуттям, облаштувати шафи для переодягання в тамбурах, централізоване прання спецодягу, забезпечення деззасобами та засобами особистої гігієни, заборонити будь-який доступ сторонніх осіб на територію ферми (приміщення); переміщення тварин (ввезення, вивезення, перегрупування, забій) здійснювати лише з дозволу Держпродспоживслужби району; зобов’язати користувачів мисливських угідь здійснювати постійний моніторинг за фізіологічним станом тварин (диких кабанів) у мисливських угіддях на підконтрольних територіях та терміново інформувати про всі випадки виявлення загиблих, ослаблених або таких, стосовно яких існує підозра на захворювання, Держпродспоживслужбу району; відстріл диких свиней та взяття проб біологічного матеріалу проводити під контролем спеціалістів Держпродспоживслужби району; на території рад провести ревізію наявності зареєстрованих або незареєстрованих (прихованих) свиногосподарств (ферм тощо), надати їх дані, в разі їх функціонування надати інформацію до управління Держпродспоживслужби в районі та управління агропромислового розвитку РДА; головами міської, селищної  та сільських рад визначитись на випадок виникнення захворювання з місцем захоронення свиней, наявності та забезпечення технікою (трактори з причепами, автомобілі та інше); взяти на облік все поголів’я свиней на підконтрольній території, зробити їх перепис із зазначенням віку, кількості, адресу власника (залучити до цієї роботи депутатський корпус); мати в наявності чотири розбірних дезбар’єри (бруски, дошки, балки), запас тирси, ємкості для утилізації продукції з закритими кришками (6 шт.) для дезрозчину, 10 накидок або одноразові костюми, рукомийники, одноразові рушники тощо. Всім відповідним службам та відомствам надати відповідну інформацію про виконання заходів даного протоколу управлінню Держпродспоживслужби в районі до 11.08.2016 р.

Закриваючи нараду в.о. голови райдержадміністрації Д.О. Цибенко наголосив на неухильне виконання усіх заходів, аби не допустити АЧС на територію району. Керівникам органів місцевого самоврядування слід проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо вимоги обов’язковості надання довідки ветлікаря при продажу свиней перекупникам.

Наш кор.

Залиште свій коментар