Вакцинація – надійний захист від інфекційних захворювань

Здоровий спосіб життя, загартовування та повноцінне харчування важливі для здоров’я людини, але не достатні для захисту від інфекційних захворювань. Імунна система реагує на введену вакцину, виробляє імунітет проти інфекції і формує захист проти хвороби продовж 5-10 років, тому щеплення проводять як дітям так і дорослим.

В Україні щеплення проводять проти 10 захворювань. Вакцини що застосовуються в Україні, можуть бути одно або багатокомпонентними, тобто, після однієї ін’єкції ми отримуємо щеплення від 1-3 або 5 інфекцій.

Від яких хвороб ми отримуємо захист за календарем щеплень в Україні? Туберкульоз – бактеріальна інфекція яка найчастіше вражає легені, але може викликати захворювання кісток мозкових оболонок. Гепатит В – вірусна інфекція, що провокує захворювання печінки з дуже важкими наслідками. Дифтерія – токсична інфекція, що викликає утворення плівок слизової дихальних шляхів, від яких людина задихається. Правець – інфекція вражає нервову систему, виникають судоми які призводять до смертельних випадків. Кашлюк – інфекція викликає напади спазматичного кашлю, який порушує дихання аж до його зупинки, протягом 6 місяців. Поліомієліт – захворювання що вражає нервові клітини, які відповідають за рухи і викликає параліч. Це невиліковна хвороба. Епідемічний паротит – вірусна інфекція, яка вражає залози внутрішньої секреції, (слинну, підшлункову, яєчники та яєчка). Може викликати захворювання мозку та оболонок, безпліддя у чоловіків та викидні у вагітних. Кір – вірусна інфекція з високою інтоксикацією, висипами та ускладненнями у вигляді пневмонії або менінгіту. Краснуха – вірусна інфекція, яка відносно легко протікає у дітей, але у вагітних жінок може викликати викидні, а хвороба на початку вагітності може привести до вроджених вад у новонароджених (сліпота, вади серця, кінцівок). Гемофільна інфекція – провокує розвиток гнійного менінгіту.

Вакцинація захищає від інфекцій, запобігає тяжкому перебігу хвороби і виникненню ускладнень. Це найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Отримати щеплення дітям та дорослому населенню можна у щеплювальних кабінетах амбулаторій за місцем проживання або перебування на медичному обліку.

Лариса Почтаренко,

заступник головного лікаря Роздільнянської ЦРЛ з охорони материнства та дитинства.

Залиште свій коментар