Метиловий спирт –  отрута для організму

 

За інформацією Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з 20-х чисел вересня у Харківській, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській  областях зафіксовано численні випадки отруєння людей алкогольним сурогатом, у тому числі факти загибелі осіб внаслідок інтоксикації фальсифікованим алкоголем.

Станом на ранок 17 жовтня в Україні зареєстровано 135 випадків   отруєнь фальсифікованим небезпечним алкоголем, із них завершились летально – 58.

Гостре отруєння метиловим спиртом належить до групи найбільш частих і небезпечних. Порівняно з етиловим спиртом, смертельна концентрація в крові становить всього 100 мл чистої речовини, а в деяких випадках і менше.

Метиловий спирт (метанол) відноситься до сурогатів етанолу – це неповноцінний замінник етилового спирту, який іноді використовують при виробництві фальсифікованих алкогольних напоїв. Етиловий спирт відноситься до харчових і медичних речовин, метанол навпаки є лише технічним спиртом, який непридатний для вживання у якості алкогольного напою. Відрізнити метиловий спирт від етилового за зовнішнім виглядом дуже важко! За смаком, запахом і кольором вони дуже схожі.

Метиловий спирт – сильна отрута для організму.

Шановні жителі Роздільнянщини! Звертаємося до вас з попередженням про небезпеку вживання фальсифікованих та підозрілих алкогольних напоїв за заниженими цінами, в тому числі і на розлив.  В “Укргорілка” підрахували, що зараз пляшка горілки має коштувати не менше 70 грн. Наявність на ринку набагато дешевшої продукції експерти пояснюють масовим продажем контрафакту.

Ні в якому разі не купуйте алкогольні напої невідомого походження, без акцизних марок, у сумнівних точках продажу, попередьте своїх знайомих про тяжкі наслідки вживання фальсифікованого алкоголю. З метою попередження випадків отруєння також повідомляйте про факти реалізації горілчаних виробів за низькою ціною або встановлення місць, де здійснюється реалізація алкоголю сумнівного походження на розлив до правоохоронних органів.

Не варто експериментувати над організмом, адже навіть ті, що вижили, найчастіше стають інвалідами!

Райдержадміністрація.

 

           

Залиште свій коментар