«ПРОФУТБОЛ» по-роздільнянськи

Вперше за багато років на рівні місцевої влади порушили питання розвитку футболу в районі. Шостого березня у залі засідань районної ради відбулася зустріч керівництва району, деяких депутатів з представниками спортивних організацій, тренерами, викладачами фізичної культури, ветеранами спорту та просто любителями футболу.

Вів засідання заступник голови районної ради С.М. Крилов. Ініціатором такої зустрічі став депутат районної ради Андрій Осадець. Андрій Миколайович був і активним учасником наради, адже добре володіє ситуацією з футболом, що склалася на місцевому рівні. А проблем існує багато. Зокрема, депутат висловив своє занепокоєння тим, що сьогодні не розвивається дитячий футбол, і вже через кілька років не буде кому грати, представляти наш район на змаганнях різних рівнів. Тим паче, що талановитих хлопців, які полюбляють футбол та гарно в нього грають, у нас багато. Але для розвитку футбольних здібностей необхідне фінансування. Всі досягнення, які є на рахунку підростаючого покоління роздільнянських футболістів, стали можливими лише завдяки їх батькам, які оплачували переїзд, проживання, харчування, форму тощо. Та не кожна родина сьогодні має кошти, і виходить так, що талановита дитина часто не може дозволити собі займатися цим видом спорту.

Гостро порушувалося питання щодо неможливості тренуватися на районному стадіоні «Спартак». Головний меседж, якого вимагали шанувальники футболу, був наступним: «Стадіон повинен бути відкритим для тренувань, для всіх бажаючих». Директор стадіону В.С. Заяц під час виступу зауважив, що поле не розраховане на постійне його використання, адже газони швидко витоптуються. Виникає необхідність штучного покриття, але на сьогодні воно вартує таких коштів, що про нього можна тільки говорити.

Також різні точки зору прозвучали стосовно футболістів-легіонерів, які є в складах команд району. Одні висловлювалися за те, щоб повністю заборонити грати немісцевим футболістам у наших командах; інші ж наполягали, щоб легіонери захищали честь нашого району.

Депутат районної ради С.В. Маслов ініціював пропозицію встановити на стадіоні «Спартак» спортивні тренажери для загального користування. На сьогоднішній день не кожен може дозволити собі займатися у фітнес-клубі. А підтримувати своє фізичне здоров’я бажають всі. Такі спортивні тренажери дозволять зробити спорт доступним кожному. До речі, у сусідньому Великомихайлівському районі вже є такий загальнодоступний спортивний майданчик, і він дійсно користується популярністю. Дану пропозицію підтримали всі присутні. Сподіваємось, невдовзі вона втілиться в життя.

Сергій Миколайович занотував усі проблеми, які були озвучені, і пообіцяв винести їх на розгляд депутатів. Зокрема, підсумовуючи засідання, яке тривало понад двігодини, було доручено районній Федерації футболу переглянути її склад та надати свої чіткі аргументовані пропозиції щодо вирішення всіх поточних питань. Зокрема, визначитися зі складом суддівської колегії; підібрати кандидатуру людини, яка займатиметься організацією розвитку дитячого футболу. Також було рекомендовано керівнику апарату районної ради О.В. Тегляєвій підготувати листи на міську, сільські та селищну ради з проханням взяти на себе часткове фінансування дитячого футболу в селах.

Бажаючих виступити на нараді та висловити власну думку було багато, що свідчить про необхідність таких зустрічей.

Вже у п’ятницю, 10 березня у тому ж залі відбулося ще одне таке засідання, на якому порушувалися ті ж самі теми. Цього разу в роботі засідання взяв участь голова районної ради Ф.В. Сігал. Фелікс Володимирович, зокрема, наголосив, що районна рада готова підтримувати розвиток футболу в нашому районі, адже дійсно є таланти, якими район може гордитися, та зазначив, що Федерація футболу може звертатися до районної влади, до депутатського корпусу за підтримкою, але вирішувати суто спортивні моменти (такі як склади команд, кількість легіонерів, суддівські колегії тощо) вона повинна у межах федерації. Роботу ФФ району потрібно налагодити так, щоб футбол розвивався.

Із зауваженнями та пропозиціями виступали М.Д. Сухой, інструктор з дитячого футболу с. Калантаївка М.В. Луговий, голова районної Федерації футболу О.О. Попов, його заступник Д.М. Казмірчук та багато інших. У залі точилися гострі дискусії, часто на підвищених тонах.

Вже після вихідних Федерація футболу визначиться з днем проведення засідання, щоб все було у рамках закону.

Олександра ЯКОВЛЄВА.

Залиште свій коментар