УПЦ ухвалила рішення про повну самостійність і незалежність від Москви

Собор Української православної церкви МП висловив незгоду з позицією російського патріарха Кирила щодо війни в Україні та ухвалив рішення про повну самостійність та незалежність.

Постанову Собору, який відбувся у Києві 27 травня, опубліковано на сайті УПЦ МП.

Висловлюємо незгоду з позицією Патріарха московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні. Собор ухвалив відповідні доповнення і зміни до Статуту про управління Української православної церкви, що свідчать про повну самостійність і незалежність Української православної ценркви”, – йдеться у документі.

Собор, крім того, ухвалив таке:

  • засудив війну в Україні;
  • попросив Україну та Росію продовжити мирні перемовини;
  • висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні;
  • висунув умови Православній церкві України для того, щоб між ними відбувся діалог.

 

На період воєнного стану, коли зв’язки між єпархіями та церковним керівним центром ускладнені або відсутні, Собор вважає доцільним надати єпархіальним архієреям право самостійно ухвалювати рішення щодо тих чи інших питань єпархіального життя, що належать до компетенції Священного Синоду або предстоятеля Української православної церкви, з подальшим, при відновленні можливості, інформуванням священноначалля”, – йдеться у постанові.

При цьому Собор “висловлює глибокий жаль у зв’язку з відсутністю єдності в українському православ’ї”, та водночас “не втрачає сподівання на відновлення діалогу”.

З офіційних джерел

Залиште свій коментар