росіяни обстріляли Південноукраїнську АЕС – ракета впала за 300 метрів від реакторів

Уночі росіяни обстріляли промислову зону Південноукраїнської атомної електростанції – ракета впала за 300 м від реакторів.

Про це повідомляє у Телеграмі пресслужба ДП «НАЕК «Енергоатом», передає Укрінформ.

“Сьогодні, 19 вересня 2022 року, о 00:20 російська армія здійснила ракетний обстріл промислової зони Південноукраїнської атомної електростанції. Потужний вибух стався всього за 300 м від реакторів ПАЕС”, – йдеться у повідомленні.

В Енергоатомі зазначили, що ударною хвилею пошкоджено будівлі АЕС, розбито понад 100 вікон. Відключився один з гідроагрегатів Олександрівської ГЕС, яка входить до складу Південоукраїнського енергокомплексу. Відключилися також три високовольтні лінії електропередачі.

Інформують, що наразі всі три енергоблоки ПАЕС працюють у штатному режимі. Потерпілих серед персоналу станції, на щастя, немає.

Акти ядерного тероризму росіян загрожують усьому світові, їх треба негайно зупинити, аби не допустити нової катастрофи, наголосили в Енергоатомі.

Як повідомляв Укрінформ, російські ракети вже неодноразово пролітали в небезпечній близькості до Південноукраїнської АЕС. На Запорізькій АЕС, яку росіяни захопили 4 березня, загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси, а також обстрілюють прилеглу територію. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. На початку повномасштабного вторгнення війська рф захопили Чорнобильську АЕС і більше місяця перебували на її території, тероризуючи персонал.

Джерело: Укрінформ

Залиште свій коментар