ЗВЕРНЕННЯ щодо оснащення закладів охорони здоров’я необхідним медичним обладнанням

ЗВЕРНЕННЯ

Роздільнянської районної ради до народного депутата України Васильковського І.І. щодо оснащення закладів охорони здоров’я необхідним медичним обладнанням

Роздільнянська районна рада звертається до Вас від імені територіальної громади Роздільнянського району Одеської області з проханням вжити всіх дієвих заходів для вирішення проблеми оснащення закладів охорони здоров’я необхідним медичним обладнанням.

В умовах реформування галузі охорони здоров’я велике значення приділяється підвищенню якості та ефективності медичної допомоги, яка значною мірою залежить від ресурсного забезпечення. Але, на жаль, більшість закладів охорони здоров’я, як Роздільнянського району, так і в цілому по Україні, не мають необхідного ресурсного забезпечення для надання медичної допомоги, відповідно до нових стандартів.

На сьогоднішній день медичні заклади потребують комплексного переоснащення, бо медичне обладнання, яке вони мають, є критично застарілим фізично і морально. Поодинокі  закупівлі не вирішують проблему системного підвищення якості надання медичної допомоги населенню. Недостатність фінансування медичних закладів особливо позначається на вторинній ланці медичної допомоги, коли лікарі стаціонарного сектора не мають можливості надавати медичну допомогу в необхідних обсягах.

Роздільнянська центральна районна лікарня визначена центром госпітального округу та повинна відповідати вимогам багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня; надавати медичні послуги, згідно з Переліком медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та мати медичне обладнання,  відповідно до табелів оснащення, які затверджуватимуться МОЗ.

За останній рік з районного бюджету на придбання медичного обладнання було виділено близько 3,0 млн грн, але для належного забезпечення медичним обладнанням цих коштів вкрай недостатньо. Перш за все необхідна заміна застарілого діагностичного та реанімаційного обладнання.

Враховуючи вищезазначене, просимо Вас посприяти у виділенні коштів в загальній сумі близько 10,0 млн грн для оснащення закладів охорони здоров’я Роздільнянського району необхідним медичним обладнанням, зокрема відкритої реанімаційної системи для новонароджених, наркозодихального апарату, магнітно­резонансного томографу та палатного рентген­апарату тощо.

Шановні роздільнянці!

Завдяки спільним зусиллям Роздільнянська ЦРЛ  стала  центром госпітального  округу № 4.

Свого часу була дещо покращена матеріально-технічна база медичного закладу, на що залучалися кошти бюджетів різних рівнів, не залишилась осторонь й небайдужа громада. Але для повноцінної роботи – потреб ще чимало. З метою надання кваліфікованої допомоги, згідно з сучасними вимогами МОЗ, необхідне першочергове доукомплектування пологового та хірургічного відділень лікарні  такими апаратами:

-­ наркозо­дихальний апарат -­ 320 тис. грн (апарат українського виробництва, який є найпростішим у базовій комплектації з усіх наявних на ринку);

-­ відкрита реанімаційна система для недоношених та новонароджених ­ – орієнтовна вартість 350 тис. грн.

Адміністрація КНПСВТГРР «Роздільнянська ЦРЛ» звертається до небайдужих жителів району з проханням про допомогу у придбанні життєво­ необхідного обладнання.

Номер рахунку для переведення коштів: АТ «Ощадбанк», МФО 328845, код 01998851, № 26008301838080.

Адміністрація ЦРЛ

Залиште свій коментар