Зміни щодо зарахування до страхового стажу

Зміни щодо зарахування до страхового стажу часу догляду за хворими дітьми, які не визнані дітьми з інвалідністю. 

Законом України від 3.07.2018 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» до чинного законодавства внесено зміни, що набрали чинності з 1 січня 2019 р.

Цим законом передбачено, що одному з батьків, усиновлювачів, опікуну, піклувальнику, одному із прийомних батьків, батьків-вихователів, який постійно проживає та доглядає за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомо­ги, якій не встановлено інвалідність на один або кілька видів захворю­вань, станів, призначається допомо­га на дітей. Перелік тяжких захворю­вань, розладів, травм, станів тощо, що дає право на одержання, відповідно до цього розділу, державної допомоги на дитину, якій не встановлено інвалідність, затверджується Кабінетом Міністрів України. Допомога буде призначатися територіальними органами соціального захисту населення.

До статті 11 Закону України від 9.07.2003 р. № 1058-ІV внесено зміни, за якими п. 9 цієї статті викладено в новій редакції, згідно з якою загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають: один із непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікун, піклувальник, один із прийомних батьків, батьків-вихователів, які фактично доглядають за дитиною з інвалідністю. дитиною, хворою на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне органне захворювання, онкологічне. онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розпал, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, за дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також непрацюючі працездатні особи, які доглядають за особою з інвалідністю І групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, встановленого ст. 26 цього закону, та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи одер­жують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства. Тому за законодавством, що набирає чинності з 1 січня 2019 р., батьки, усиновителі, опікуни, піклу­вальники, прийомні батьки, батьки- вихователі, які фактично доглядають за хворими дітьми (і без визнання дітей дітьми з інвалідністю), є застрахованими особами, якщо вони одержують відповідну допомогу. Страхувальником за них є орган, що виплачує допомогу, – орган соціального захисту.

Страховий стаж буде обчислюватися за даними Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соці­ального страхування.

Анжела Мельник,

заступник начальника Роздільнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області.

Залиште свій коментар