Жнива-2023: головні цифри та доручення керівникам районів

Очільник Одеської обласної адміністрації Олег Кіпер провів селекторну нараду з керівниками районів, в ході якої визначено стратегічні завдання під час збору нового врожаю.

«Одещина – це аграрний фронт країни. Без перебільшення від нас залежить продовльча безпека України та багатьох країн світу. Головам районих адміністрацій та територіальних громад доручено взяти під особистий контроль своєчасне збирання врожаю. Вжити заходів щодо своєчасної виплати зарплатні аграріям, а також сплати агропідприємствами орендної плати за землі державної та комунальної власності. Разом з ДСНС провести наради з метою запобігання виникнення пожеж», – наголосив О.Кіпер.

Завдяки реформі меліорації маємо додаткові посівні площі в цьому році, тож очікується збільшення врожаю. Зважаючи на складну ситуацію на Херсонщині, одеські аграрії нарощують врожайність овочів, фруктів, ягід, зокрема до Дня Незалежності очікуємо врожай одеських кавунів «grown in Ukraine».

«Жодних проблем із під’їздом комбайнів до полів немає. Однією з головних проблем залишається брак сезонних робітників. Прошу голів районних адміністрацій та територіальні громади проінформувати сільгоспвиробників про роботу комісій з визначення підприємств критично важливих для регіону та забронювати необхідну кількість робітників від мобілізації на період збору урожаю», – наголосив О.Кіпер.

Також очільник Одеської ОВА застеріг від протиправного блокування податкових накладних – в разі фіксації таких фактів аграрії можуть звертатися до агродепартаменту обласної адміністрації або звертатися на телефони гарячої лінії: 050-519-50-02, 0482-30-03-86.

Головні цифри: на Одещині засіяно 1029,8 тис. га, середня врожайність озимого ячменю становить 25 ц/га.

* 194,7 тис. га озимого ячменю
* 538,3 тис. га озимої пшениці
* 20,5 тис. га гороху
* 1,2 тис. га вівса
* 46 тис. га ярого ячменю
* 7,6 тис. га ярої пшениці
* 400 га жита
* 217,8 тис. га озимого ріпаку і 3,3 тис. га ярого ріпаку
* 4 тис. га рису ( у 2023 року посів збільшено удвічі проти 2022 року).

Джерело: Одеська обласна державна адміністрація

Залиште свій коментар