Жнива-2019 в країні та нашому районі

Аграрії України станом на 8 липня зібрали 11,3 мільйона тонн зерна нового врожаю.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики і продовольства.

“Станом на 8 липня в усіх областях аграрії приступили до збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Так, намолочено 11,3 млн тонн зерна нового врожаю з площі 3,4 млн га або 35% до прогнозу”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, зібрано 7,3 млн тонн пшениці з площі 2,1 млн га (32% до прогнозу); 3,6 млн тонн ячменю з площі 1,1 млн га (43% до прогнозу); 402 тис. тонн гороху з площі 187 тис. га (66% до прогнозу).

Також продовжується збирання озимого ріпаку, якого намолочено 1,1 млн тонн з площі 519 тис. га (40% до прогнозу).

За інформацією міністерства, аграрії Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Полтавської, Харківської та Івано-Франківської областей приступили до збирання жита, якого станом на 8 липня намолочено 2 тис. тонн з площі 0,6 тис. га (0,5% до прогнозу).

Також аграрії Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської та Одеської областей розпочати збирання вівса, якого намолочено 1,5 тис. тонн з площі 1 тис. га (0,4% до прогнозу).

Нагадаємо, посівна кампанія у 2019 році розпочалася на місяць раніше, ніж торік. Вся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під урожай 2019 року становить близько 27,7 млн га. Зернові культури посіяні на площі 14,8 млн га, технічні – на 9,2 млн га.

Аграрії нашого району долучились до збору ранніх зернових та зернобобових сільськогосподарських культур.

Відповідно до розпорядження начальника ГУ ДФС в Одеській області від 24.05.2019 року № 174-р, розпорядженням голови Роздільнянської райдержадміністрації від 18 червня 2019 року № 275/А-2019 «Про організацію проведення операції «Урожай-2019» утворено робочу групу з проведення операції «Урожай-2019». До складу групи входять представники райдержадміністрації, Роздільнянської ДПІ Южненського управління ГУ ДФС в Одеській області, відділу поліції ГУ НП України в Одеській області, районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, Роздільнянського відділу ГУ Держпраці в Одеській області, відділу у Роздільнянському районі ГУ Держгеокадастру в Одеській області та землевпорядники органів місцевого самоврядування.

Основним завданням робочої групи є упередження схем ухилення від оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками, проведення перевірки дотримання вимог чинного земельного законодавства, легалізації заробітної плати в аграрному секторі, виявлення необлікованих найманих працівників, які неофіційно, без законних на те підстав працюють у фермерів та інших сільгоспвиробників на зборі врожаїв. Також особлива увага буде приділена залученню до декларування та повноті сплати податків громадянами, які є власниками  земельних ділянок площею понад 2 га та власними силами обробляють такі земельні ділянки для отримання доходу, а також надають послуги сільгосптехнікою з обробітку землі.

Робоча група безпосередньо здійснює виїзди на поля, проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з сільгосптоваровиробниками. В разі виявлення порушень складаються протоколи адміністративного правопорушення, що передбачає штрафні санкції до порушників.

Основними порушеннями є незаконна діяльність підприємств та фізичних осіб-товаровиробників, відсутність договірних відносин на обробіток земельних ділянок, відсутність правовстановлюючих документів на земельні ділянки, відсутність офіційного працевлаштування найманих працівників.

Шановні фермери та сільгосптоваровиробники! Роздільнянська районна державна адміністрація звертається до вас з проханням дотримуватись норм трудового та податкового законодавства під час організації збору та реалізації врожаю-2019.

Операція “Урожай-2019” триватиме до повного збору врожаю, а разом з нею триватиме і робота вказаної районної робочої групи.

 

Залиште свій коментар