За вихідні дні ліквідовано три пожежі

За вихідні дні у Роздільнянському районі рятувальники ліквідували три пожежі – сухої трави, чагарників та стерні на полі 

На території Роздільнянського району знову горить сухостій, а після збору врожаю зернових на полях почали спалахувати пожежі стерні.  За минулі вихідні дні, роздільнянські рятувальники ліквідували на території району 3 пожежі сухостою та стерні на полі.  

6-7 липня 2019 року через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб на території Роздільнянського району спалахнуло 3 пожежі сухостою та стерні на полі на загальній площі 9,5 Га. По одній пожежі виникло на територіях – Кам’янської (4 Га), Єгорівської (3,5 Га) та Щербанської сільських рад (2 Га).

Так, 6 липня 2019 року о 22:33 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Щербанка горить суха трава.

На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Понад годину знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідувати пожежу сухої трави на площі 2 Га.

А 7 липня 2019 року о 13:20 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, за межами с. Єлизаветівка горить суха трава. Територія належить Єгорівській сільській раді.

На  місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки.  Півтори години знадобилося роздільнянським рятувальникам, щоб ліквідувати пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 3,5 Га.

І цього ж дня, о 17:50 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що за межами с. Володимирівка горить суха трава. Територія належить Кам’янській сільській раді.

На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. Понад півтори години знадобилося роздільнянським пожежним, щоб приборкати пожежу сухої трави, чагарників та стерні на полі на загальній площі 4 Га.

Загиблих та постраждалих в усіх трьох пожежах – немає.

Загалом, у липні 2019 року на території Роздільнянського району сталося 7 пожеж сухостою на загальній площі понад 13,5 Га.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки.

Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар