ЖКГ Роздільної: економіка і троянди

Жодна з комунальних сфер не стоїть так близько до конкретної людини, як житлово-комунальна та побутова. Адже в кожному домі нам потрібні вода, газ, тепло, електроенергія. Невід’ємною частиною нашого гарного самопочуття є  чисті вулиці, охайні сквери, барвисті квітники…

Напередодні професійного свята комунальників наш кореспондент зустрівся з директором комунального підприємства «Роздільнянський міський водоканал» Геннадієм КІНАШЕМ і взяв у нього інтерв’ю.

­ Геннадію Володимировичу, які основні завдання стоять перед колективом підприємства?

­ Їх п’ять: водопостачання та водовідведення, утримання багатоквартирних будинків, вивезення сміття і забезпечення теплом жителів нашого міста. Про масштаби роботи свідчать такі промовисті цифри: з 2018 року добуто і подано населенню 326 тисяч кубічних метрів води, прийнято 161 тисячу кубічних метрів стічних вод, вивезено 30 тисяч кубометрів сміття та відходів, вироблено 1,8 тисячі гігакалорій тепла. За названими показниками стоїть напружена робота всіх працівників.

­ Що Ви як досвідчений керівник вважаєте найголовнішим у своїй роботі?

­ Економіку. На сьогодні дорожчає все: електроенергія, запасні частини, паливно­мастильні матеріали, збільшуються витрати на зарплату. Це впливає на собівартість нашого продукту, а його собівартість, відповідно, позначається на тарифах. Тому слід ретельно відстежувати всі виробничі процеси і постійно шукати способи економії.

Оскільки найвитратнішою складовою нашого господарства є енергоресурси, на їх заощадження спрямовано головну увагу. З цією метою ми придбали і встановили на добувних станціях енергозберігаючі насоси німецького та італійського виробництва. Це – раз. По­друге, впровадили на станціях нову технологію з регулювання тиску та подачі води, яка теж дає відчутну економію.

Разом з тим ми досягли значного прогресу у справі боротьби з втратами води, пов’язаними з поривами на аварійних ділянках трубопроводів. Судіть самі: якщо раніше ми втрачали до 6 відсотків води, то зараз – 0,4 відсотка. Цьому сприяли заміна і реконструкція мереж довжиною 28 кілометрів, що складає трохи менше третини всього обсягу.

Ці та інші заходи дали можливість знизити споживання електроенергії з 1 мільйона 700 тисяч кіловат до 1 мільйона 350 тисяч кіловат. Хоча ціна на електроенергію зросла, але ми зменшили її використання, що й допомогло стабілізувати тарифи для населення.

Як бачите, ми ставимо для себе задачу не підвищувати тарифи, як би складно це не було. Зростання тарифів збільшить, відповідно, і кількість боржників. Просимо людей сплачувати хоча б по тій вартості, яка є зараз, та не допускати заборгованості, з якої потім набагато складніше вирватися.

­ Протягом багатьох років водопостачання для Роздільної було проблемним. Що сьогодні можна про це сказати?

­ Справді, були часи, коли вода подавалася в оселі лише сім годин на добу. Це в кращому випадку, але десь її не було зовсім. А тепер ми досягли такого рівня, що спроможні подавати воду цілодобово. Однак, враховуючи деякі обставини, зупинилися на 19, а влітку – на 20 годинах на добу. Можна сказати твердо: проблема подачі води вирішена.

Проте триває робота щодо поліпшення її якості. Тут слід чітко розуміти: вода відповідає усім параметрам для пиття, але в ній – у верхній частині норми ­ спостерігаються природні домішки сірководню і заліза. Розпочати поліпшення якості води ми маємо намір вже цього року. Зменшемо  вміст сірководню, заліза, хлору та деяких інших речовин.

Для цього вже розроблено відповідний проект вартістю 2,5­3 мільйони гривень, які планується взяти з бюджету місцевої громади. Згідно з проектом, буде споруджено спеціальну водоочисну станцію.

Також плануємо замінити два з половиною кілометри водопровідних мереж. Переважно тих, де використовуються старі металеві труби, в яких вже утворився шар іржі, та тих, які має вкрити асфальт.

­ Всі комунальні проблеми важливі, серед них – і чистота в місті…

­ Певно, Ви не раз помічали: в той час, коли багато хто з нас ще солодко спить, двірники виходять на прибирання міста. Велике їм за це спасибі.

На вулицях міста встановлено 200 сміттєвих контейнерів, є 20 баків для роздільного збирання непотребу, згодом поставимо ще стільки ж баків. У нас є три машини, які щодня вивозять сміття на паспортизовані звалища.

Але сміття різниться. Ми покликані прибирати тверді побутові відходи. Але ж є ще гілля, лоза, продукти життєдіяльності домашніх тварин, будівельні залишки… Ми їх теж можемо прибрати, але вже за окрему плату.

До речі,  те, що стосується оплати, і є болючим питанням. Навіть вивезення твердих побутових відходів населення оплачує на рівні 63 відсотків. Нерідко споживачі потайки вночі викидають його в ліс чи ще кудись.

­ Колись була ідея збудувати в Роздільній сміттєпереробний завод. І начебто спонсор був…

­ Ця ідея нікуди не зникла. Але з’ясувалось, що для такого навіть міні­заводу сміття з міста недостатньо. Його треба буде довозити з трьох районів. Гадаю, що не всі б схвально до цього поставилися, особливо у світлі львівської проблеми з вивезення сміття.

­ Сьогодні в країні набирає обертів  рух щодо створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). А як у Роздільній?

­ Такі приклади є, але про масовість цього явища сказати не можу. І це зрозуміло: створення ОСББ накладає на мешканців будинку додаткову відповідальність. Втім, ми ні кого не відмовляємо від цього шляху.

Поки що ми повністю обслуговуємо теплом три багатоквартирні будинки, дві бюджетні установи та приватне підприємство.

­ Приємно теплої пори помилуватися розарієм на Привокзальній площі. Хто це там так по­материнськи турботливо опікується трояндами?

­ У нас існує ділянка «Благоустрій», якою керує Світлана Руденко. Вона та її бригада з 12­ти осіб й плекають цю красу.

Але квітники не тільки там. Пройдіться деякими вулицями влітку, побувайте на вул. Георгія Кірпи. Квіти аж вихлюпуються з присадибних ділянок.

­ А чи проводяться у Вас конкурси на кращий двір, будинок, під’їзд?

­ Авжеж. І робимо це регулярно.

­ Певно, Ви не одні у своєму прагненні перетворити Роздільну на комфортне місце проживання?

­ Певна річ. Цим переймається вся громада. У нашій роботі нам дуже допомагає керівництво міста, особливо, що стосується придбання вартісного устаткування чи виконання непростих проектів. Ми завжди відчуваємо підтримку міського голови, виконкому та депутатського корпусу міської ради, які з розумінням ставляться до наших проблем та завжди готові допомагати. Сприяють й громадські організації, за що ми їм щиро вдячні.

До речі, користуючись нагодою, хочу через газету звернутися до всіх організацій. Якщо ви намітили певний фронт робіт, повідомте про це нам. Ми забезпечимо транспорт і вивезення сміття.

­ Весна – пора загальної толоки на кожній ділянці – чи то приватній, чи громадській. Коли чекати толоку цього року?

­ Як завжди – у квітні. Але особисто ми не будемо чекати цього терміну. Зокрема, наш колектив вже цієї суботи, напередодні свого професійного свята, вийде на генеральне прибирання.

­ Дякую Вам за цікаву розмову. Вітаю з прийдешнім святом!

Інтерв’ю взяв Валентин Щегленко.

Залиште свій коментар