Зеленський відсторонив Венедіктову з посади генпрокурора та усунув Баканова з посади голови СБУ

Виконувати обов’язки генерального прокурора буде заступник генпрокурора Олексій Симоненко.

Президент України Володимир Зеленський ввечері, 17 липня, оголосив про відсторонення з посад генерального прокурора Ірину Венедіктову та главу Служби безпеки України Івана Баканова. Про це повідомляється на “<Мета>Новини”, автор Олександр Книш.

Деталі

Зеленський відсторонив Венедіктову від виконання обов’язків генпрокурора відповідно до частини другої статті 11 закону “Про правовий режим воєнного стану”. Цей закон дозволяє президенту “прийняти рішення про відсторонення від займаної посади посадової особи, призначення на посаду та звільнення з посади якої віднесено до його повноважень, та покладення на відповідний період виконання обов’язків на іншу особу” під час воєнного стану.

Інший указ президента покладає виконання обов’язків генпрокурора на його заступника Олексія Симоненка.

Івана Баканова президент усунув від виконання обов’язків відповідно до статті 47 дисциплінарного статуту Збройних Сил України. Ця норма передбачає усунення військовослужбовця від виконання службових обов’язків за “невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків”.

У традиційному вечірньому відеозверненні Володимир Зеленський пояснив звільнення двох високопосадовців, він зазначив:

“Зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування та ін. У 198 кримінальних провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру.

Понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованих територіях та працюють проти нашої держави. Такий масив злочинів проти основ нацбезпеки держави та зв’язків, які зафіксовані між працівників силових структур України зі спецслужбами росії ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників.

Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади генпрокурора та голови СБУ”.

Раніше ми повідомляли, що суд заарештував майно народного депутата України Олексія Ковальова, підозрюваного у державній зраді та у пособництві окупантам. За даними Державного бюро розслідувань, майно буде конфісковано на користь держави.

Залиште свій коментар