Зеленський підписав закон про мобілізацію з 25 років

Володимир Зеленський підписав закон, який зменшує вік мобілізації з 27 до 25 років.

Про це свідчить картка законопроєкту 9281 про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Його ухвалили ще в травні 2023 року, коли парламент з подачі уряду зменшив призовний вік до 25 років – ще й проголосував зміни конституційною більшістю голосів. Це рішення дозволить мобілізувати більше молоді до ЗСУ.

У червні його підписав спікер Руслан Стефанчук і одразу документ передали президенту. Однак Володимир Зеленський кілька місяців не ставив під ним свій підпис.

Журналісти намагалися з’ясувати, чому президент вагається і чи планує підписувати цей закон, однак в Офісі президента не коментували.

Норма про мобілізацію з 25 років включена також до урядового законопроєкту про мобілізацію, поправки до якого перед другим читанням розглядають у парламенті. Проте перспективи ухвалення цього документу поки що туманні.

Раніше українці віком 18-27 років підлягали призову на строкову військову службу, а вже старші 27 років ставали на військовий облік військовозобов’язаних і підлягали мобілізації.

Простими словами, мобілізувати в Україні могли лише тих, кому виповнилося 27 років, тих, хто молодше, могли мобілізувати лише на добровільній основі. Також ТЦК могли мобілізувати чоловіків, які були молодші за 27 років, але проходили строкову службу.

.

АВТОР ФОТО,ГЕНШТАБ

У жовтні 2023 року колишній міністр оборони Британії Бен Воллес прямо закликав українську владу до активної мобілізації молоді, якої так не вистачає на фронті.

Середній вік бійців на фронті — понад 40… Можливо, настав час переоцінити масштаби мобілізації України“, – написав він у колонці для The Telegraph.

Свої тези ексміністр Британії підкріпив прикладом. Під час відвідин секретного полігону за межами України, де українських солдатів навчали роботі з британським ПЗРК StarStreak, він побачив молодого військового.

“У них був тиждень навчання на системі, на освоєння якої в нас йдуть місяці. Британський сержант вказав на молодого українця, який ледь вийшов із підліткового віку. Він не відпускав тренажер і не припиняв тренування доти, аж доки не перестав промахуватися. Цей молодий чоловік збив два російські ударні вертольоти”, — розповів Воллес.

Україна має суттєві проблеми з мобілізацією, на фронті не вистачає людей.

раніше президент казав, що до війська в 2024 році мають залучити 500 тисяч людей. Згодом міноборони вказувало, що потреба в людях дещо зменшилась.

Джерело: УНН

Залиште свій коментар