Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу: він регулює його обіг в медичній, промисловій і науковій діяльності

Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради.

Вказано, що 13 лютого “Закон про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни” було повернуто з підписом президента.

Що передувало

У липні 2021 року Верховна Рада не підтримала законопроєкт про медичний канабіс №5596. Документ повернули на доопрацювання. Тоді народний депутат Микола Княжицький наголошував, що в законопроєкті про канабіс має бути чітко прописаний контроль за вирощуванням коноплі.

Зазначається, що 13 лютого президент підписав закон “Закон про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни”.

15 лютого закон про легалізацію медичного канабісу опублікували у парламентській газеті “Голос України”. Документ набуде чинності через пів року після оприлюднення.

13 липня 2023 року Верховна рада України підтримала законопроект №7457 про легалізацію медичного канабісу у першому читанні.

21 грудня 2023 року Верховна рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №7457 про легалізацію медичного канабісу. Рішення підтримали 248 депутатів. Документ регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. Розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання й надалі вважатиметься злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства.

Джерело: Суспільне

Залиште свій коментар