ЗБЕРЕЖЕМО ЛІС РАЗОМ!

За прогнозами Українського Гідрометцентру, на території Одеської області і надалі переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Імовірність виникнення пожеж у природних екосистемах Роздільнянського району, надзвичайно висока.

З 19 по 21 серпня 2019 року рятувальники державної пожежної частини №32 м. Роздільна ліквідували на території Роздільнянського району чотири пожежі сухої рослинності на загальній площі понад 3,5 гектари.

З метою запобігання пожеж у природних екосистемах  – 21 серпня 2019 року у м. Роздільна співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу та протипожежний інструктаж з працівниками ДП «Одеське лісове господарство Роздільнянське лісництво» щодо дотримання правил пожежної безпеки час літнього пожежонебезпечного періоду.

Зокрема, роздільнянські рятувальники розповіли працівникм роздільнянського лісу про пожежі, їх наслідки та причини виникнення загорань сухої рослинності, які останнім часом сталися на території Роздільнянського району.

Адже, у суху спекотну погоду неконтрольований вогонь сухостою на відкритій території несе велику загрозу життю і здоров’ю людей, їх житлу,  лісовим масивам, лісопаркових зонам та степам. Тож, роздільнянські рятувальники закликали працівників лісу, щоб вони постійно попереджали громадян про категоричну заборону розведення вогню під час відвідування і відпочинку у лісах та лісопаркових зонах під літнього пожежонебезпечного періоду та суворо  попереджали відпочивальників про адміністративну та кримінальну відповідальність за навмисне спалювання сухої рослинності. Пустощі дітей з вогнем, не загашений недопалок, або залишене без нагляду відпочивальників багаття, можуть зпричинити масштабну пожежу.

 Також, співробітники ДСНС України наголосили увагу працівників роздільнянського лісового господарства на забороні руху транспорту лісовими дорогами під час літнього пожежонебезпечного періоду.

Наприкінці заходу, рятувальники провели з працівниками лісництва протипожежний інструктаж та роздали  листівки та пам’ятки з нагадуванням правил пожежної безпеки під час відпочинку у природних екосистемах, які лісовики будуть роздавати громадянам, котрі відвідують лісові масиви.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області Сергій Кузьменко, укотре звернувся до мешканців Роздільнянського району, неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час літнього пожежонебезпечного періоду!

Шановні громадяни!

Будьте обачні, не кидайте недопалки та сірники у суху траву або поля. Не розпалюйте, багаття у місцях відпочинку, у лісах, парках та поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте байдужими, якщо побачили дим, тління або невеличкий вогонь! Загасити займання сухої трави на самому початку легко – необхідно вилити відро води або присипати вогонь землею!

                                                 

                                                   Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області.

 

Залиште свій коментар