Захищене і здорове покоління

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України, в нашій країні відзначають День охорони праці. За оцінками МОП, щороку в світі 2 млн працівників гинуть на виробництві або в результаті трудової діяльності (кожні 15 секунд з виробничих причин гине людина).

Відділенням управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування направлено звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці в Україні.

Багато років поспіль відділення проводить у школах конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей». Активну участь цього у заході взяли ДМШ, Роздільнянська школа мистецтв, Роздільнянська ЗОШ № 4, Степанівська ЗОШ, Лиманська ЗОШ № 2. За кращі малюнки від Роздільнянського відділення управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування вручено грамоти та подарунки, за сприянням спонсорів – ТОВ «Папук» та СТОВ «Роздільнянське». Зокрема були відзначені роботи: Лідії Будяченко, Даніїла Яцківа, Ніколєти Зелінської, Єлизавети Левченко, Злати Кулішової, Ангеліни Ільчишиної, Дар’ї Шторгіної, Дар’ї Сентюриної Назара Тебешевського, Єлизавети Горохової, Олени Гашок, Анастасії Бордіян, Євгенія Головченка, Каріни Сермак. Представникам шкіл передано грамоти та подарунки для вручення дітям шкіл.

Із дитячих малюнків страховим експертом з охорони праці Роздільнянського відділенням УВД ФСС виготовлено куточки охорони праці та передано до Роздільнянської міської ради, ТОВ »Папук», ТОВ «Роздільнатранссервіс», ТОВ «Обрій», управліню виконавчої дирекції фонду в Одеській області, відокремленому структурному підрозділу Роздільнянської дистанції колії № 2 Одеської залізниці.

По школах з дітьми проведено відкриті уроки у рамках Тижня охорони праці на тему «Захищене і здорове покоління», проведено широку роз’яснювальну роботу щодо вимог державної політики у сфері охорони праці, зокрема,те, що в нашій країні не дозволено приймати на роботу осіб до 16 років, скорочений робочий день, заборонено працювати вночі.

По школам, організаціях, підприємствах проведено наради, «круглі столи», зустрічі з трудовими колективами.

27 квітня на прохання начальника відділення фонду, клірик Свято-Миколаївського храму м. Роздільна ієрей Олександр відправив панахиду по загиблих та померлих на виробництві працівників, де були присутні сім’ї загиблих, представники фонду та підприємств. Здійснено об’їзди по могилах загиблих.

Головною метою заходів тижня є привернення уваги кожного роботодавця і працівника до усунення або досягнення мінімально можливого рівня виробничих ризиків, до профілактики виробничого травматизму і професійної захворюваності Слід подбати про належну мотивацію працівників до безпечної праці, посилити відповідальність керівників, спеціалістів та інших осіб за порушення, що створюють підвищений ризик для життя і здоров’я людей.

Підприємствам, організаціям пропонуємо  вшанувати пам’ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, вишукати можливості для надання їм допомоги у розв’язанні матеріальних, соціально-побутових або інших проблем.

Надія Зеленчук,

страховий експерт з охорони праці Роздільнянського ВУФССУ в Одеській області.

Залиште свій коментар