ЗАПАЛИ СВІЧКУ

24 листопада вся Україна відзначала День пам’яті жертв Голодоморів. Зокрема, найбільш масштабного і трагічного для нашої країни – Голодомору 1932-1933 років. Його називають геноцидом українського народу. В ті страшні часи у людей забирали останню зернину хліба і гинули мільйони… Цього року минає 85-та річниця тих страшних подій. У Роздільній, традиційно, відбувся тематичний захід, на який у фойє районного Палацу культури зібралися представники влади, державних та комунальних установ та організацій міста і району, громадськості, учнівської молоді.

Усім присутнім продемонстрували відеоматеріали про причини та наслідки Голодомору, спогади очевидців, на очах яких бриніли сльози від однієї згадки про ті жахіття. Слово пам’яті в ході заходу мовили заступник голови районної ради С.М. Крилов та керівник апарату райдержадміністрації О.Я. Головко.

Далі учасники сформували колону і направилися до пам’ятнику жертвам Голодомору 1932-1933 років у Роздільній, до якого поставили свічки та колоски пшениці.

Всіх загиблих пом’янули хвилиною мовчання. Дійство проходило о 16.00. Саме в цей час у нашій країні традиційно стартує акція «Запали свічку», яка об’єднує всі міста і села в пам’яті про мільйони невинно загублених життів українців від голодної страшної смерті.

Наталя МОСКАЛЕНКО.

Залиште свій коментар