Залишаємося стійкими і продовжуємо годувати світ

Більш 1 тис. зернових вагонів на добу вивантажується в портах Великої Одеси.

Середньодобовий обсяг вивантаження зернових у портах Великої Одеси становить 1053 вагони.  У Дунайський портах вивантажується 84 вагони із зерновими на добу.

Про це повідомив під час наради з учасниками аграрного ринку заступник директора департаменту комерційної роботи товариства Валерій Ткачов.

Загалом у напрямку всіх портів України наразі рухається 14 тис. 333 вагони.

“Це, звісно, призведе до здорожчання перевезення. Але тут необхідно врахувати, скільки грошей втрачається через простої і чи не швидше проїхати через територію Молдови», — уточнив Валерій Ткачов.

Понад 2200 одиниць вивантажується щодоби. Із зерном прямує 7398 вагонів до портів Великої Одеси. 707 одиниць — до Дунайський портів.

Валерій Ткачов нагадав, що обмежено пропускну спроможність дільниці Подільськ—Роздільна—Одеса-Застава. Наразі Укрзалізниця працює над збільшенням її обсягу з 47 до 50 пар поїздів на добу.

Стосовно роботи “зернового коридору” висловився і Голова Одеської військової адміністрації Олег Кіпер.

Залишаємося стійкими і продовжуємо годувати світ!
Минулого року порти нашого регіону перевантажили 50+ млн тонн вантажів, що на 15% більше ніж у 2022 році.

У лютому підрахуємо скільки держава заробила на боротьбі з «чорним зерном». Але вже сьогодні розуміємо, що рухаємося у правильному напрямку.
Олег Кіпер

Здебільшого це був експорт агропродукції, який призначався для різних країн світу, серед яких Єгипет, Китай, США, Туніс, Іспанія, Італія, Греція, Туреччина, Румунія, Алжир, Нідерланди, Болгарія, Пакистан, Бельгія.

За весь час функціонування “коридорів” до Одещини завантажено 400+ суден.

Нагадуємо, Одещина посіла п’яте місце в Україні за обсягами експорту у 2023 році.

Частка Одеської області в експорті товарів за підсумками 2023 року склала 4,9%, що привело регіон на п’яте місце за цим показником.

Про це повідомив тимчасовий виконувач обов’язків директора Департаменту економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олексій Дмитренко.

У контексті подальших перспектив зовнішньої торгівлі в Департаменту є сподівання, що обсяг експорту товарів “гуманітарним коридором” продовжуватиме зростати.

Джерело: ІНТЕНТ

Залиште свій коментар