Закон про “пляжі без парканів” опублікували у “Голосі України”

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування” опублікований у газеті Верховної Ради “Голос України”, – повідомляє УКРІНФОРМ.

Текст закону також опублікований на сайті видання.

Зазначений закон передбачає внесення змін до Водного і Земельного кодексів України, Кодексу про адміністративні правопорушення, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації».

Зокрема, зміни до Водного кодексу передбачають доповнення ст. 47 положенням, що забороняє обмеження загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) у користування юридичним або фізичним особам.

До ст. 88 Водного кодексу та до ст. 60 Земельного кодексу пропонується внести положення щодо гарантування громадянам безперешкодного і безоплатного доступу до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжних зон, а також до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування, а також про те, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг, якщо таке право надане юридичним або фізичним особам.

Крім того, ст. 61 та ст. 62 Земельного кодексу України пропонується доповнити положеннями про те, що у прибережних захисних смугах не допускається влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів. Також доповнення до цих статей передбачають механізм демонтажу таких і огорож або інших конструкцій за рахунок їх власників (осіб, що їх встановили).

Зміни до ст. 110 Водного кодексу та до ст. 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають встановлення адміністративної відповідальності за неправомірне обмеження безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування.

Зміни до ст. 33 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та до ст. 21 закону України «Про місцеві державні адміністрації» передбачають надання виконавчим органам сільських, селищних, міських рад та місцевим держаним адміністраціям повноважень із забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування.

Огорожі або інші конструкції, що встановлені до набрання чинності законом та перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів, підлягають демонтажу протягом двох місяців з дня набрання чинності законом.

Закон набирає чинності наступного дня після опублікування та вводиться в дію через три місяці з дня набрання ним чинності.

Як повідомлялося, законопроєкт № 0869 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування” був ухвалений у першому читанні Верховною Радою VIII скликання ще у 2015 році. У другому читанні його ухвалила Рада ІХ скликання 29 жовтня. Президент підписав закон 19 листопада.

УКРІНФОРМ.

Залиште свій коментар