За незаконну вирубку лісу та лісосмуг  передбачена відповідальність

За незаконну вирубку лісу та лісосмуг  передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

Із настанням осені мешканці нашого району розпочали активно запасатись дровами для опалювального сезону. Частина населення купує їх законним шляхом, але є і ті хто намагається забезпечити себе опалювальною сировиною іншим способом. У спробах зекономити купують деревину не в державних лісгоспах, а у осіб, які нелегально цим займаються, або самі ідуть до ліс або лісосмуг та вирубують дерева.

Начальник Роздільнянського районного відділу поліції, полковник поліції Вячеслав Маковій вкотре нагадує про неприпустимість знищення зелених насаджень, чим завдається шкода навколишньому середовищу До того ж такі дії караються законом. Слід всім пам’ятати, що ліси є нашим національним багатством та перебувають під охороною держави, а осіб, які займаються незаконною вирубкою лісу та лісосмуг чекають штрафи. Так, згідно зі ст.153 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф складає від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, передбачена кримінальна відповідальність до осіб, які займаються незаконною порубкою або незаконним перевезенням, зберіганням та збутом лісу. За ст. 246 Кримінального кодексу України передбачається штраф від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт строком до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Правоохоронці закликають: «Не давайте нелегальним підприємцям збагачуватись на вас та знищувати наше довкілля. Зупинімо незаконну вирубку лісу разом!».

Роздільнянський районний відділ поліції

Залиште свій коментар