За невиконання батьківських обов’язків – штраф

Поліцейські скерували до суду адміністративні матеріали відносно двох мешканок міста Роздільна за невиконання батьківських обов’язків щодо виховання дітей

Нещодавно малолітні сини громадянок проникли до чужого автомобіля по майно. Поліцейські їх викрили «на гарячому».

Подія сталася на початку лютого після 22-ї години біля одного з будинків, де був запаркований транспортний засіб. Хлопців помітив автовласник. Чоловік одразу зателефонував до поліції і сповістив, що біля його іномарки знаходяться двоє невідомих осіб. Прибувши за викликом, співробітники сектору реагування патрульної поліції застали дітей 10-ти та 11-ти років за спробою викрасти з автомобіля зарядні пристрої до телефонів, годинник, цигарки та автомагнітолу.

Інспектори ювенальної превенції територіального підрозділу поліції провели з дітьми профілактичну бесіду, закликали їх більше не скоювати протиправні вчинки, адже кожен з них – пляма на репутації, і чим більше вони заплямують її, тим  важче їм буде посісти гідне місце в соціумі. Також хлопців попередили про адміністративну та кримінальну відповідальність, яка настає з 16-ти років, а за деякі види злочинів (приміром, умисне вбивство, зґвалтування, умисне тяжке/середньої тяжкості тілесне ушкодження, крадіжку, розбій, вимагання, хуліганство) – навіть з 14-ти років.

Зараз, до досягнення хлопцями вищезазначеного віку, за їхні дії відповідальність несуть батьки. З ними також поліцейські мали серйозну розмову, наголосивши, що виховання дітей – це їхній прямий обов’язок. Вони завжди повинні знати, де знаходяться їхні сини, чим займаються і з ким спілкуються.

Ці родини потрапляли в поле зору поліції у квітні минулого року, коли хлопці у пункті незламності повелися негідно з дівчинкою і довели її до сліз. Того разу батькам зробили попередження. Нині ж відносно матерів юнаків поліцейські склали протоколи за частиною 2 статті 184 (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей) КУпАП. Її санкція тягне за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 5100 гривень).

Адміністративні матеріали правоохоронці скерували до суду.

Роздільнянський районний відділ поліції Одещини

Залиште свій коментар