З робочим візитом – до місцевих рад

Більше тижня як новопризначений голова райдержадміністрації Сергій Приходько приступив до виконання обов’язків. Не для кого не секрет, що в Роздільнянському районі налічується чимало нагальних питань у різних сферах діяльності, які потребують вирішення. З метою детального вивчення ситуації на місцях, з’ясування проблемних точок кожної громади, Сергієм Миколайовичем заплановані виїзди по місцевих радах району. Так, минулого вівторка була здійснена перша робоча поїздка, спільно із начальником управління розвитку  та інвестицій райдержадміністрації Ігорем Романенком, до Кучурганської, Степової та Щербанської сільських рад. На деяких проблемних питаннях зупинимось детальніше.

Кучурганська сільська рада

Першочергово голова райдержадміністрації зустрівся з активом депутатського корпусу Кучурганської сільської ради, на чолі з головою Анатолієм Левицьким, та депутатами районної ради від кучурганської громади Світланою Величко та Валентиною Марунько. Обговорили питання втілення реформи децентралізації, нововведення щодо оплати вартості послуг з розподілу природного газу з
1 січня 2020 року, ситуацію щодо захворюваності дітей на ГРВІ у місцевій школі тощо.

Потім делегація відвідала одну із найболючіших точок с. Кучурган ­ дренажну насосну станцію зливних вод. Ця проблема неодноразово порушувалася на сторінках газети. Нагадаємо деякі факти. Насосна станція належить ДП ДГ “Кучурганське”, яке наразі знаходиться в стадії банкрутства. Свого часу вона подавала воду з Кучурганського водосховища на полив земель підприємства. Наразі зрошувальна система не працює. Труби, прокладені від водосховища до насосної станції, поржавіли та знаходяться у вкрай жахливому стані. Минулого року було проведено тампонаж труб, однак єдиним надійним виходом, щоб убезпечити місцевість від лиха (а за словами керівництва сільради, під загрозою підтоплення може опинитись понад 400 будинків, в тому числі і школа), є повна їх заміна. Ситуація ускладнюється ще й постійними поламками насосів, а придбання нового є дороговартісним для бюджету сільської ради. Крім того, на плечі сільської ради лягло утримання спеціаліста, який доглядає за об’єктом.

У рамках робочої поїздки делегація відвідала також Кучурганську ЗОШ ім. П.М. Каплуна. Директор Лариса Пашура провела екскурсію по закладу, показавши оновлені кабінети інформатики, нової української школи, оснащені новітньою технікою, нещодавно відремонтований харчоблок тощо. Гостинно зустрів новопризначеного голову й колектив дитячого садочка “Сонячна гронка”, на чолі із завідуючою Жанною Ситніковою. Окрім екскурсій по територіях, керівники місцевих навчальних закладів озвучили й основні проблеми, вирішення яких покращить умови для якісного навчального процесу.

Степова  сільська рада

Однією з основних гострих проблем громади Степового є завершення будівництва дитячого садочка. Наразі вже працює оновлена котельня (придбано два сучасних котли, радіатори), замінено вікна, ведеться робота щодо їх облаштування. Однак для остаточного завершення будівництва об’єкта необхідне додаткове фінансування, орієнтовна сума якого складає близько 3 млн грн. До огляду закладу, окрім Степового сільського голови Сергія Кота, приєднався й помічник народного депутата Ігоря Васильков­
ського Валерій Бінюков, який зазначив, що кошти на завершення ремонту даного об’єкта виділятимуться в рамках проєкту будівництва та ремонту соціальних об’єктів (100 шкіл, 100 садочків, 100 стадіонів) та висловив надію, що вже першого вересня тут гомонітиме малеча. Участь у зустрічі взяв і депутат районної ради Олег Гладун.

Також де­легація відвідала Степову школу та місцевий медичний заклад.

Щербанська  сільська рада

На щербанській землі новопризначеного голову райдержадміністрації Сергія Приходька зустріла очільниця місцевої ради Лариса Товпинець. Оглянувши Будинок культури, де ремонту потребує низка приміщень, відвідали місцеву школу, в якій проблем не менше. Як зазначив директор школи Вадим Полєвий, більше двох років в аварійному стані знаходиться спортивна зала закладу через зсув однієї зі стін будівлі. Свого часу було проведено армування будівлі по периметру, однак це не розв’язало основної проблеми. Для відновлення роботи спортивної зали необхідний капітальний ремонт із залученням кваліфікованих спеціалістів.

   

Також під час зустрічі були озвучені й інші нагальні проблеми.

За результатами робочої поїздки, голова райдерж­адміністрації Сергій Приходько взяв під особистий контроль порушені питання з метою подальшого їх розв’язання.

Також 30 січня голова райдержадміністрації здійснив робочі виїз до Кам’янської сільської ради та Старостинської сільської ради, про що повідомимо у наступному номері газети “Вперед”.

Наш кор.

 

Залиште свій коментар