З метою відкриття пункту вакцинації у Лиманській ТГ

24 ЛИСТОПАДА голова райдержадміністрації Сергій Приходько здійснив робочий візит до Лиманської селищної ради задля обговорення питання відкриття пункту вакцинації на території громади. Найперше відбулася зустріч з Лиманським селищним головою Віктором Баклановим та завідувачкою Лиманської амбулаторії сімейної медицини Лілією Пепеляшко, під час якої Сергій Миколайович наголосив на низьких результатах проведення вакцинальної кампанії на території Лиманської ТГ.

Зокрема, за даними на 23 листопада Лиманська територіальна громада мала показники щеплення від COVID-19 усього від початку пандемії на рівні 20,5 %, що є одним з найнижчих результатів по Роздільнянському району. В інших громадах району показники щеплення станом на 23 листопада були такими: Великомихайлівська ТГ – 48,09 %; Затишанська ТГ – 28,02 %; Захарівська ТГ – 22,23 %; Роздільнянська ТГ – 35,78 %; Степанівська ТГ – 26,08 %; Великоплосківська ТГ – 37,47 %. Найкращий показник наразі у Цебриківської ТГ, де рівень вакцинованих перевищує 80 %. Відзначимо, що наведений відсоток складається з даних як щеплених лише першою дозою, так і другою дозою вакцини.

Оптимальним варіантом для покращення ситуації в Лиманському, за словами Сергія Приходька, є відкриття пункту вакцинації в селищі з визначеним графіком роботи, аби люди могли відвідувати його, за бажанням, без попереднього запису. Адже Лиманська ТГ – друга в районі за кількістю населення, і забезпечити вакцинацію на місці вкрай важливо.

– На сьогодні щеплення від COVID-19 є надійним та ефективним захистом від тяжкого перебігу коронавірусу. На жаль, врятувати людину від цієї страшної хвороби часом не вдається навіть при своєчасно наданій фаховій медичній допомозі. Тому з метою покращення ситуації в Лиманській громаді з доступом населення до вакцин варто відкрити пункт вакцинації безпосередньо в селищі. Як показує практика, такі пункти залучають до щеплень охочих без попереднього запису. До того ж, не у всіх є час та можливість їхати в райцентр у пункти вакцинації, – відзначив голова РДА.

З цього питання відбулися також зустрічі Сергія Приходька та Віктора Бакланова з лікарями сімейної медицини Тетяною Скороходовою та Світланою Овсеєнко у Лиманській АСМ, сімейним лікарем Альоною Півторак у Кучурганській АСМ. Голова РДА рекомендував продумати найоптимальніший варіант із облаштуванням пункту щеплення, адже від цього залежить життя людей і подолання пандемії. Зі свого боку, зауважив, що готовий сприяти в рамках повноважень організації роботи пункту щеплення.

Крім того, в ході робочого візиту перед керівництвом Лиманської селищної ради було порушено питання щодо необхідності розробки проєктно-кошторисної документації для реконструкції будівлі Лиманської АСМ. Як відзначив голова РДА Сергій Приходько, наявність проєктно-кошторисної документації дає можливість брати участь у програмі «Велике будівництво» і отримати необхідне фінансування з держбюджету.

         Наш кор.

Залиште свій коментар