Працювати, вдосконалюватися та нічого не боятися

ПІСЛЯ 42-річної самовіданної праці на посаді лікаря акушера-гінеколога на заслужений відпочинок  вийшов Григорій Васильович Ружицький, який останні шість років допомагав з’являтися на світ маленьким роздільнянцям, а також супроводжував весь період вагітності жінок у Роздільнянській БПЛ.

В останній робочий день наша журналістка поспілкувалася з фахівцем про його лікарський шлях, підсумки діяльності та плани на майбутнє.

Після закінчення восьмирічної сільської школи у с. Неділкове Савранського району Григорій Ружицький одразу вступив до Одеського медичного училища № 3. Бо його цікавила медицина і хвилювали деякі питання, які прагнув для себе розв’язати під час професійної діяльності. Щоправда після училища служив на флоті у Севастополі, а вже потім вступив до Одеського медичного інституту та обрав для себе спеціалізацію «акушер-гінеколог».

Після 42-х років роботи на запитання, чи не шкодує про обраний шлях, зауважує, що однозначної відповіді немає: «Це дуже важка справа і, на жаль, невдячна. Держава на лікарів уваги не звертає, хоча багато чого говориться. Заробітна плата невисока, нижче середньої по Україні. Аби щось заробити, треба працювати на дві ставки, що фізично виснажує, і про моральне задоволення від роботи, як-то кажуть, мова вже не йде. Але в той же час найприємнішим і найбільшим досягненням за всі роки своєї праці вважаю те, що багатьох жінок вмовив народити. Сьогодні вони через тридцять-сорок років приходять до мене і кажуть: «Дякую, що не зробила аборт». Не одна з тих, кого я вмовив, не прийшла і не сказала, що дарма залишила дитину. А от чимало тих, хто все ж таки наважився на цей крок, говорили, що дуже шкодують і запитували: «Чому Ви мене не зупинили?». Але це ж, так би мовити, не тюрма, я казав, що не варто, та рішення було прийняте. А нерідко траплялося так, що іншого шансу ці жінки вже не мали».

Відзначимо, що трудовий шлях Григорія Васильовича у Роздільній розпочався в тоді ще центральній районній лікарні після роботи у вузловій лікарні с. Шевченкове Черкаської області. Дружина Людмила була звідси, а житла молодому медику там не виділили, тож подружжя переїхало ближче до її батьків. Проте, найбільшу частину свого життя Григорій Ружицький пропрацював акушеромгінекологом у вузловій лікарні ст. Роздільна, а саме – 30 років. За цей час він допоміг багатьом матерям та їхнім немовлятам у найважливішу мить життя. І як сам зазначає, часи змінюються, а разом з ними і підходи у лікуванні: «Замолоду все сприймалося інакше. Після інституту здавалося, що все знаєш. Та й статистика в мої молоді роки була дещо іншою. Приблизно на 1500 пологів приходилося 4-5 кесаревих розтинів, а зараз десь на 500 пологів половину становить кесарів розтин. Гінекологія та акушерство – дуже тяжка праця, стресова, і прикро, що дехто вважає, що жінки в пологових будинках всі у нас здорові. Це не так, тому жіночому здоров’ю слід приділяти велику увагу».

До вже Роздільнянської БПЛ повернувся, коли вузлову лікарню закрили, а на її базі створили центр первинної медикосанітарної допомоги. Серед порад молодому поколінню лікарів Григорій Васильович впевнено наголосив: «Працювати, вдосконалюватися та нічого не боятися. Добиватися у керівництва держави, щоб воно звертало увагу на проблеми медицини». Сам же Григорій Ружицький прийшов до висновку, що час йти на заслужений відпочинок. Морально до цього підготувався завчасно і має чудові плани, як проводити дозвілля. За його словами, виходити на пенсію теж слід вчасно. І хоча він у свою останню зміну проводив кесарів розтин, потім приймав пологи разом з колегою Ольгою Давидовою, та відчуває, що вже досить.

 – Збираюся проводити час з онуками, яких у мене п’ятеро, та помандрувати. Життя минає швидко, у пам’яті залишаються яскраві моменти, а не буденні речі. Я завжди із захопленням згадую місця, де вдалося побувати під час служби на флоті, навчання в інституті. Також пощастило поїздити країнами Європи. Тому раджу всім частіше відвідувати нові місця, отримувати нові враження, адже буденні речі забуваються, а непересічні запам’ятовуються найбільше, – поділився роздумами лікар. У Григорія Васильовича з дружиною Людмилою, яка за фахом економіст, двоє синів – Андрій та Юрій. Діти обрали в житті інший фах, ніж батько, а от онука Анна навчається на п’ятому курсі медичного університету із задоволенням. Тож, бажаємо досвідченому лікарю гарного заслуженого відпочинку в колі рідних та здійснення всіх задумів.

Колеги щиро привітали в останній робочий день Григорія Ружицького із цією важливою подією в житті, тепло поздоровили та подякували за працю і поради.

Тетяна МИСЛИВА, завідуюча пологовим відділенням Роздільнянської БПЛ: «Шановний Григорію Васильовичу, дозвольте мені привітати Вас з виходом на заслужений відпочинок . У Вашій особі в 2016 році я зустріла дуже мудрого, високопрофесійного лікаря. Вашій пунктуальності може позаздрити весь наш жіночий колектив. Ви нас багато чому навчили. І чесно кажучи, мені шкода. Незважаючи на всі вмовляння мої та моїх колег, Ви все таки йдете від нас, гарної Вам дороги. Бажаю здійснення всіх ваших мрій, вони у Вас дуже цікаві, дуже яскраві. Всього найкращого. Ми завжди будемо раді бачити та чути Вас, і не забуватимемо ніколи. Вітаю».

Дмитро КУЩЕНКО, генеральний директор КНП «Роздільнянська БПЛ»: «Хочемо сказати величезне дякуємо за той внесок, який Ви зробили за роки діяльності в сферу охорони здоров’я. Нам буде не вистачати Вас, але Ви заслужили на відпочинок. Присвятіть його своїм захопленням, здоров’ю та онукам».

Наталя БРОВАРСЬКА,

відео: Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар