З 1 квітня завезти гуманітарну допомогу буде можливо лише з використанням онлайн-системи

Міністерство соціальної політики України нагадує: з 1-го квітня завезти гуманітарну допомогу до України можна буде лише з використанням онлайн-порталу.
Перехідний період, який дозволяв використовувати паперові декларації, завершується..
Детальну інструкцію з користування порталом можна знайти за посиланням: https://bit.ly/3PDn7jC/
Цифровий механізм дозволить позбутись паперів і зловживань під час завезення та розподілу гуманітарної допомоги. А ще дасть можливість фондам та громадським організаціям зберігати всю історію завезення гуманітарної допомоги в одному місці.
Отже, процедура ввезення та обліку гуманітарки стане зручнішою та прозорішою для всіх: держави, фондів і волонтерів, організацій, які отримують допомогу.
Водночас нагадаємо, що до 1 квітня ще діє перехідний період, за яким отримувачі гуманітарної допомоги можуть обирати один із двох варіантів її завезення та обліку – паперовий або цифровий.
З моменту запуску цифрової системи https://good.gov.ua/ до офіційного Реєстру отримувачів гуманітарної допомоги приєдналось більше ніж 8 тисяч отримувачів. Усі ці організації можуть легально завозити гуманітарну допомогу. За час роботи цифрового механізму у системі уже сформовано понад 18 тисяч записів про вантажі та 12,5 тисяч декларацій.

Шановні колеги!

  1. В системі в меню ІНВЕНТАРИЗАЦІЙНИЙ ОПИС і в ЗВІТ не потрібно завантажувати документи, якщо у вас немає розбіжностей між даними Декларації і фактично отриманим обсягом гуманітарної допомоги.
  2. Якщо у вас була тільки паперова Декларація і в МОЇ ВАНТАЖІ/ДЕКЛАРАЦІЯ по цих товарах немає ніяких записів, то копію цієї паперової Декларації потрібно завантажити в меню ЗВІТ і сформувати або завантажити ЗВІТ по цих товарах.
  3. Якщо в меню МОЇ ВАНТАЖІ/ДЕКЛАРАЦІЯ є запис по вантажах, які вже пройшли митне оформлення, але але залишилися в статусі “Очікує митне оформлення”, або в іншому статусі, крім “Пройшло митне оформлення” то в функції Перегляд – значок хмаринки – потрібно завантажити скановану копію паперової Декларації і проставити самостійно дату митного оформлення. Після цього такі дані перенесуться в ЗВІТ.
  4. За один звітний місяць формується тільки один звіт по всіх Деклараціях, які пройшли митне оформлення в звітному місяці.

Увага!

Після підписання Інвентаризаційнийного опису і Звіту, дані в цих документах вже не можна буде редагувати.

У виключних випадках, до того, як буде сформовано наступний звіт, можна внести зміни у вже підписаний ЗВІТ. Для цього в таблиці з Переліком ваших звітів потрібно натиснутиина кнопку функції “Х-відмінити підпис”, виправити дані і знову підписати звіт.

І тільки після цього можна формувати наступний звіт за поточний звітний місяць.

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар