Яскрава Масляна пройшла в «Сонячній гронці» в Кучургані

У закладі дошкільної освіти «Сонячна гронка» с. Кучурган започаткували нову традицію – свято Масляної. Підготовка до свята розпочалася задовго до приходу весни. Завідуючою закладом Н.В. Ситніковою було складено сценарій свята, забезпечена інформаційна та організаційна підтримка. Вихователь-методист Ж.В. Снітковська продумала усю атрибутику, костюми, музичний супровід. Господарські турботи, як і належить, лягли на плечі завгоспа А.С. Чернової. Вихователі (Р.В. Оліфєр, І.В. Шерстньова, Н.Б. Бабушкіна, Г.Р. Котович, О.В. Гниляк) організували батьків вихованців на підготовку номерів художньої самодіяльності та проведення благодійного ярмарку.

І ось, настав хвилюючий момент. Вже зранку 6 березня у дитячому садку спостерігался приємна метушня. «Артисти» продумували останні деталі виступу. Батьки зносили на ярмарок свої вироби. А чоловіки, під керівництвом тесляра дитсадка М.М. Ситнікова, влаштовували імпровізовану сцену та торговельний майданчик. Все було барвисто оформлено: тут стало у пригоді все, виготовлене власними руками працівників дитсадка. А діти перебували у радісному очікуванні свята.

Погода була насправді весняною, зранку – сонячно, затишно. Вдень – вітряно, а на початку свята накрапав дощик, але ніщо не змогло завадити, і о 15 годині пролунала урочиста музика. Дійство розпочалося. Відкрили його працівники ЗДО «Сонячна гронка» танцювальною композицією «Здравствуй, Масляна!». У гарних костюмах, з барвистими хустками в руках дівчата витанцьовували так завзято, що присутні на святі дорослі і діти ледь встояли на місці.

Далі естафету підхопили батьки вихованців, які доклали багато зусиль при підготовці та проведенні свята. Велика їм за це подяка. У виконанні Світлани Флорі пролунала пісня «Україна моя». Багато з присутніх не повірили, що це живий голос, а не фонограма, так талановита вона співала. Батьки молодшої групи підтримували солістку українським таночком.

Під народну мелодію нашої рідної країни батьки старшої групи виконали танцювальну композицію про молодих закоханих. Не менш цікавими були виступи інших творчих груп. Головне, що всі номери були своєрідними, неповторними, в них перекликалися народні нотки та сучасні ритми.

І ось, нарешті – урочистий вихід Масляної. У ході брали участь і дорослі, і діти. Вони несли різні атрибути, пов’язані з приходом весни: різнокольорові стрічки, сонечко, чудових ляльок, які символізують свято Масляної, зроблених власноруч батьками.

На святі були присутні не лише батьки вихованців дитсадка, а і односельці та гості з інших сел. Серед почесних гостей були колишні працівники дошкільної ланки, теперішні пенсіонери.

Ще довго лунала музика. Усі пригощалися кондитерськими виробами, млинцями, чаювали, водили хороводи, діти грали в цікаві ігри. Отримавши позитивний емоційний заряд, люди довго не хотіли розходитись, адже шанування народних традицій, об’єднує людей, робить їх добрішими. Всі вже втомилися від зими, а з приходом весни з’являється надія на краще. Хай частіше лунає музика і сміх, хай в нашому житті буде більше радості, а вихованці дошкільного навчального закладу «Сонячна гронка» будуть щасливі в своєї рідній країні – Україні.

Р. Оліфєр, вихователь ЗДО «Сонячна гронка» с. Кучурган.

Більше інформації в друкованій версії газети “Вперед”.

Залиште свій коментар