Яковлівський «Квартал»

14 жовтня, у Яковлівці – День села. Він відзначається щороку на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це добра нагода зібратися всій громаді разом, поспілкуватися, прилучитися до значимого, небуденного і піднесеного торжества.

Яковлівка – село велике і гарне, успішне і перспективне. Можна багато говорити про його якісні ознаки. Але для початку скажемо про кількість населення, яка краще за все характеризує село. Ми знайшли у джерелах, які заслуговують на довіру, такі цифри: у 1978 році населення села становило 812 чоловік, у 2001-му – 890, у 2017-му – 1040 чоловік. На фоні того, що з карти України щороку деякі села зникають зовсім, це відрадний показник.

    Від Покрови до Покрови

                     чи всі живі, всі здорові?

Цілий рік минув. Що він нам приніс?

Кому город бур’яну, кому картоплі віз.

Кому повну комору, кому дулю під ніс.

Хто помер, а хто родився,

Хто розвівся, хто женився,

Хто сваривсь, а хто миривсь,

Хто сміявся, хто журивсь.

 ЦЕ реприза з одного із спектаклів шкільного драмгуртка, яким понад 20 років опікується вчителька української мови та літератури Марина Валентинівна Топчук, яка стала не лише керівником творчого колективу, але й автором більшості поставлених на місцевій сцені творів. За цей час у ролі артистів спробували себе багато учнів, які в ході роботи теж ставали співавторами спектаклів.

Гурток неодноразово ставав призером районного етапу конкурсу «Чисті роси», але найвдячнішими глядачами завжди були односельці, тому що найчастіше вихованці драмгуртка відтворюють сцени із сільського життя Яковлівки, з гумором та сатирою змальовують проблеми села. Чого варті лише промовисті назви міні-вистав: «Що ті діти собі думають…», «Кому на світі легше жити», «Півні не винні», «Свіжина», «Чупакабра», «У сільраді» та багато інших.

Вистави школярів користуються не меншою популярністю, ніж виступи відомої київської групи «Квартал 95», звичайно, у масштабі Яковлівки.

Героїнею постановок часто виступає  сільський голова Валентина Павличенко, бо говорити про Яковлівку і не згадати Валентину Станіславівну просто неможливо. Яковлівський голова наділена гарним почуттям гумору, тому ставиться до цього мудріше, ніж деякі політики до своєї появи у «Кварталі 95».

Вдячні за хвилини сміху односельці поповнюють матеріальну базу гуртка костюмами, підказують теми.

Спробували себе в ролі артистів і вчителі школи, посівши у 2016 році перше місце у районному етапі мистецького конкурсу «Вчительська весна» з міні-виставою «Червоне намисто», з успіхом повторивши її на святковому сільському концерті.

На цьогорічний День села і вчителі, й учні підготували нову постановку.

Напередодні свята ми побували в Яковлівці і підготували добірку матеріалів, які опубліковані у газеті “Вперед” за 14 жовтня.

 

Залиште свій коментар